17-04-24
Powiat chojnicki. LISTA – link poniżej
Sukcesy zostały nagrodzone, m.in. sportowców
z gm. Czersk

Aż 46 nagród sportowych oraz 25 wyróżnień trafiło do zawodników, trenerów oraz innych osób za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej i szkoleniowej. Uroczysta gala wręczenia nagród starosty odbyła się w Centrum Nauk Technicznych, gdzie samorządowiec gratulował sportowcom sukcesów oraz dziękował za ich ciężką pracę i poświęcenie. - Jesteście sportową wizytówką naszego powiatu - mówił.

Wśród nagrodzonych zawodników i zawodniczek oraz trenerów najliczniejsza grupę stanowili żeglarze i żeglarki Chojnickiego Kluby Żeglarskiego. To 18 zawodniczek i zawodników, którzy swoje sukcesy osiągali m.in. na Mistrzostwach Świata czy też Mistrzostwach Polski. Wraz z zawodnikami nagrodzono 3 trenerów. Nagrody trafiły także kajakarzy - laureatów Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Berlina oraz  trenerki, którzy na co dzień także ćwiczą w Chojnickim Klubie Żeglarskim. Za osiągnięcia zdobyte w 2023 r. zostało także nagrodzonych 11 zawodników i zawodniczek Klubu Sportowego Boxing Team Chojnice wraz z trenerem,

Po raz pierwszy nagrodzeni zostali zawodnicy Klubu Karatowego INAZUMA z Czerska. W tym roku było to pięć osób.

Nagrody trafiły także do zawodnika  MKS Chojniczanka. Nagrodzona została  Mistrzyni Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie, Paralekkoatletyczny Wicemistrz Świata w pchnięciu kulą oraz uczestnik Mistrzostw Europy Weteranów w judo.

Wśród wyróżnionych osób natomiast znalazło się:

- 8 uczennic Zespołu Szkół w Chojnicach, które zajęły II miejsce w Finale Ogólnopolskim Licealiady w Drużynowych Biegach Przełajowych,

- 7 zawodników i zawodniczek oraz trener Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Razem”, którzy rywalizowali m.in. w biegach przełajowych, tenisie ziemnym czy w skoku w dal,

- 8 zawodników i zawodniczek Centrum Sztuk Walki w Chojnicach biorących udział w zawodach międzynarodowych czy ogólnopolskich MMA (mieszane sztuki walki),

-  1 zawodnik Karate Klubu INAZUMA, który zdobył 2 miejsce w Pomorskim Turnieju Karate.

Nagrody wyniosły od 250 zł do 6 000 zł.  Łącznie na ten cel przeznaczone zostało 77 000 zł.

Wyróżnienia natomiast stanowiły bony upominkowe do sklepu sportowego na kwotę 300 zł.