29-03-18
Czersk. Wizyta uczniów `Jedynki` w Banku Spółdzielczym w Czersku
Światowy Tydzień Pieniądza

W dniach 12-18 marca 2018 r. obchodziliśmy Światowy Tydzień Pieniądza. W Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku pod hasłem: Pieniądze się (nie) liczą. Celem akcji Global Money Week było zainspirowanie dzieci i młodzieży do refleksji na temat roli pieniędzy w  dorosłym życiu, zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej oraz przygotowanie do podejmowania świadomych decyzji finansowych.


W ramach obchodów GMW klasa VE (wychowawca: Maria Gajewska) 16 marca br. uczestniczyła w lekcji o finansach zorganizowanych przez Bank Spółdzielczy w Czersku. Uczniowie zebrali się w sali konferencyjnej placówki, aby wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez  wiceprezes Iwonę Sabiniarz.

Uczniowie wzięli udział w wirtualnym spacerze po placówce. Zobaczyli sale operacyjne, skarbiec oraz bankomat. Pani Iwona Sabiniarz w niezwykle przystępny sposób zapoznała uczniów z terminami bankowymi m.in. konto, bankowość online, procent, kredyt, aktywa, pasywa, hipoteka, nieruchomość. W części warsztatowej spotkania uczniowie mogli sprawdzić, jak działają urządzenia typu: liczarka/ sorter do monet, bilonu oraz dokładnie przyjrzeć się banknotowi o wartości 500 złotych.

Wizyta w Banku Spółdzielczym w Czersku zainspirowała uczniów Jedynki do zdobywania wiedzy o finansach i wykorzystywania jej  w przyszłości.

mat. SP1Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.