24-07-18
Region.  Szczególnie interesujące dla druha Prezesa było spotkanie z Józefem Koziczkowskim - strażakiem-paralotniarzem z OSP Karsin
Waldemar Pawlak, Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z wizytą w Karsinie

Premier RP, doświadczony polityk i wieloletni Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Waldemar Pawlak odwiedził strażaków z OSP w Karsinie. Wizyta była odpowiedzią na zaproszenie jakie karsińscy strażacy złożyli druhowi Prezesowi podczas tegorocznej gali rozdania Florianów – nagród za najlepsze inicjatywy społeczne w Polsce, gdzie przypomnijmy OSP Karsin została nagrodzona za realizację projektu „Wieś bezpieczna, wieś wesoła, bezpieczeństwo od przedszkola”.

Dostojnego gościa w swoich progach przyjęli Prezes OSP Karsin - wójt Roman Brunke, Komendant Gminny OSP Gminy Karsin Krzysztof Datta oraz strażacy z miejscowej OSP. Oprócz prezentacji jednostki, bazy lokalowej oraz wyposażenia w trakcie spotkania poruszane były tematy związane bezpośrednio i pośrednio z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi. Waldemar Pawlak z zainteresowaniem słuchał i oglądał co mieli mu do pokazania karsińscy druhowie. Szczególnie interesujące dla druha Prezesa było spotkanie z Józefem Koziczkowskim - strażakiem-paralotniarzem z OSP Karsin. Opowiedział on o prowadzonych z powietrza działaniach, które niejednokrotnie pomagały ratować ludzkie życie i mienie. Tym tematem Waldemar Pawlak był szczególnie zainteresowany, gdyż swego czasu sam starał się o uzyskanie licencji lotniczej. Cenne dla karsińskich strażaków były też informacje o planach i działaniach Związku OSP RP, które mogą pozwolić na realizację wielu ciekawych inicjatyw.

Na zakończenie uczestnicy spotkania stanęli do wspólnej pamiątkowej fotografii (zdjęcie poniżej), która z pewnością zawiśnie na ścianie w karsińskiej remizie.

Gmina Karsin

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.