25-06-19
Gm. Czersk. Zakończenie edukacji uczniów klasy 8 w Szkole Podstawowej w Łęgu
Tyle było chwil…

18 czerwca te słowa z piosenki Marka Grechuty wprowadziły tegorocznych absolwentów Szkoły Podstawowej w Łęgu do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się uroczystość z okazji zakończenia nauki na drugim etapie edukacyjnym. W obecności pracowników Zespołu Szkół, rodziców oraz gości ósmoklasiści złożyli ślubowanie oraz odebrali dyplomy ukończenia szkoły oraz nagrody za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe oraz za działalność na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej. Dwaj absolwenci otrzymali również certyfikat osiągnięć, stanowiący potwierdzenie zdobycia stypendium.

Tytuł Absolwenta Roku przyznano Przemysławowi Jabłoneckiemu, uczniowi z najwyższą końcową średnią ocen klasyfikacyjnych, wzorowym zachowaniem i wieloma tytułami laureata konkursów o zasięgu gminnym i  powiatowym, tytułem finalisty konkursu wojewódzkiego, wielokrotnemu zdobywcy wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Poza Przemysławem świadectwa z wyróżnieniem odebrali w środę: Oskar Skóra, Joanna Bujak i Małgorzata Gromowska.

Szczególnym wyczynem – stuprocentową frekwencją – wykazali się: Dominik Deja oraz Daria Libera.

Absolwenci zaprezentowali program artystyczny oparty na scenach z ich życia szkolnego oraz zatańczyli tradycyjnego poloneza. Po oficjalnej części uroczystości miał miejsce przygotowany przez rodziców absolwentów poczęstunek, którego istotnym elementem był równie okazały i piękny co smaczny  - tort.

Choć – jak śpiewał Grechuta – ważne są „dni, których nie znamy”, to mamy nadzieję, że czas edukacji w Szkole Podstawowej w Łęgu zapisze się w pamięci absolwentów wieloma wartościowymi wspomnieniami.

ZS Łąg
Zdjęcia - Państwo Kniter

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.