11-01-19
Gm. Czersk. Mieszkańcy obawiają się o swoje bezpieczeństwo, burmistrz informuje o podjętych działaniach
Ścięte słupki, po raz kolejny...

Po raz kolejny zostały zniszczone słupki (tym razem dosłownie ścięte)  na chodniku przy skrzyżowaniu ul. Starego Urzędu z Chojnicką w Czersku – temat jest znany od dłuższego czasu. Samochody ciężarowe notorycznie najeżdżają na chodnik przy przejściu dla pieszych. Mieszkańcy, korzystający z chodnika, obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Przypominają, że w pobliżu znajduje się przedszkole.

Zapytaliśmy burmistrza czy zabiega o poprawienie bezpieczeństwa w tym miejscu przez zarządcę drogi, którym jest GDDKiA?

- Rozmawiałem z Zastępcą Dyrektora Oddziału GDDKiA w Gdańsku w tej sprawie miesiąc temu. Ustaliliśmy, że gmina Czersk wykupi grunt pod poszerzenie pasa drogowego na rogu ulic Chojnickiej i Starego Urzędu, a po jego wykupieniu GDDKiA przeprojektuje i przebuduje tę część skrzyżowania. Podjęliśmy już rozmowy z trojgiem współwłaścicieli działki, wyrazili zgodę na zbycie. Trwa proces podziału geodezyjnego. Do czasu przebudowy skrzyżowania zmieni się organizacja ruchu. Wprowadzony zostanie zakaz skrętu w prawo dla samochodów ciężarowych, jadąc od strony Chojnic. GDDKiA przygotowała projekt zmiany organizacji ruchu, Gmina go pozytywnie zaopiniowała, teraz czekamy na jego wdrożenie. Mam nadzieje, że stanie się to w dość szybkim czasie – informuje burmistrz, Przemysław Biesek-Talewski.

(red)


Poniżej „ścięte” słupki. Zdjęcia wykonane dziś (11.01) rano. Po pewnym czasie, po zgłoszeniu sprawy do ospowiednich służb przez pracowników czerskiego magistratu, pojawiły się na chodniku nowe słupki:

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.