16-10-19
Gm. Czersk.  Bardzo dobre wiadomości
1,5 miliona na drogę w kierunku Tucholi

Starania burmistrza Czerska i przewodniczącego rady miejskiej przyniosły efekt. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku przeznaczy 1,5 miliona złotych na modernizację drogi z Czerska w kierunku Tucholi. Jeśli pogoda pozwoli, prace mają być wykonywane jeszcze w tym roku.

– Jednym z naszych priorytetów w tej kadencji była modernizacja drogi 237 z Czerska w kierunku Tucholi. Z miesiąca na miesiąc cel ten jest coraz bardziej realny – mówi przewodniczący Rady Miejskiej w Czersku Krzysztof Przytarski.

W środę, na zaproszenie burmistrza Czerska, do naszego miasta przyjechał dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku Grzegorz Stachowiak. – Przywiózł dobre wiadomości. ZDW przeznaczy 1,5 miliona złotych na tak zwaną dużą łatę na drodze nr 237 – mówi Przemysław Biesek-Talewski. Za te pieniądze uda się zmodernizować 1,5 – 2 kilometry drogi od granic Czerska w stronę Tucholi.

– Drogowcy niebawem ogłoszą przetarg na tę inwestycję – dodaje burmistrz. – Jest szansa, że prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku – zaznacza przewodniczący rady miejskiej. To jednak nie koniec dobrych informacji. – W przyszłym roku ZDW ogłosi przetarg na przebudowę ulicy Tucholskiej w Czersku. Inwestycja ta ma być realizowana w 2021 roku – informuje Krzysztof Przytarski.

UM Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.