12-11-18
Gm. Czersk. Uroczysty apel
100 lecie odzyskania niepodległości w Łęgu

W przededniu Święta Niepodległości w Zespole Szkół w Łęgu odbyły się uroczyste obchody 100-lecia. Z tej okazji uczniowie klas III Gimnazjum przygotowali apel. Podczas niego słowami i pieśnią przypomnieli fakty, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę suwerenności. Podniosły nastrój wywołały piękne utwory zaśpiewane przez szkolny chór oraz przez grupę zuchową.

Następnie dyrektor szkoły podsumował wszystkie działania upamiętniające Jubileusz prowadzone w naszej szkole już od początku roku szkolnego – były to m.in.: szkolny konkurs ortograficzny, konkurs wiedzy o niepodległości dla najmłodszych, wystawa historycznych pamiątek, turniej piłkarski czy marsz niepodległościowy zorganizowany przez naszych harcerzy. Po przerwie wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Łęgu ustawili się na hali sportowej w formę „żywej flagi” do pamiątkowego zdjęcia. Później oczytano „Życzenia dla Polski”, które sumowały formuły wystosowane przez wszystkie klasy. Życzenia te będą przechowywane w szkolnej gablotce ze sztandarem, w nadziei, iż przyszłe pokolenia Polaków-uczniów Szkoły w Łęgu przekonają się o ich spełnieniu. Na zakończenie uroczystości cała szkolna społeczność odśpiewała `Mazurek Dąbrowskiego`. Stało się to dokładnie o godzinie 11:11, czym udało się nam włączyć w ogólnopolską akcję śpiewania hymnu narodowego.

Pozostaje mieć nadzieję, iż szczególna rocznica Odzyskania Niepodległości i szczególny apel pozostaną na długo w pamięci uczestników.

Zespół Szkół w Łęgu

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.