5-06-20
Powiat chojnicki. Apel policji
17- latka chciała odebrać sobie życie

Wczoraj (4.06) po południu dyżurny chojnickiej jednostki Policji otrzymał informację od rodziców 17-letniej dziewczyny, że ich córka po kłótni z nimi wyszła z domu i poinformowała ich wysyłając sms-a, że chce się targnąć na swoje życie.

Oficer dyżurny po otrzymaniu takiego sygnału przystąpił natychmiast do działania. Poinformował wszystkie patrole  będące w służbie oraz zaangażował funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego i rozpoczęto poszukiwania. Policjanci w rozmowie z zawiadamiającymi ustalili, że 17-latka od kilku dni była w złym stanie psychicznym i nie wiadomo gdzie się obecnie znajduje.

Mundurowym została przekazana informacja na temat wyglądu poszukiwanej i  natychmiast wszyscy rozpoczęli przeczesywać ulice w centrum Chojnic, osiedla, tereny działek, parki, centra handlowe, teren dworca i stacje paliw, bez rezultatu. Podczas poszukiwań jednocześnie stróże prawa próbowali skontaktować się z poszukiwaną telefonicznie, jednak nie odbierała, ani nie odpisywała na sms-y funkcjonariusza dowodzącego akcją poszukiwawczą.

 Na szczęście po niespełna dwóch godzinach policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zauważyli młodą kobietę na jednej z ulic Chojnic, której wygląd wskazywał, że może być to poszukiwana 17-latka. Policjanci potwierdzili tożsamość dziewczyny.

Dzięki profesjonalnym działaniom policjantów nastolatka została odnaleziona i trafiła pod opiekę lekarzy.

Apel policji
Zwracamy się do rodziców, aby zwrócili uwagę na swoje dzieci. W przypadku zaobserwowania ich problemów próbowali rozmawiając na nimi wspólnie je rozwiązać, a jeżeli to nie poskutkuje powinni się zwrócić do specjalistów zajmujących się pomocą młodym ludziom. Natomiast dzieci i młodzież, która boryka się z problemami   i wstydzi się powiedzieć bliskim o tym,  może skorzystać z bezpłatnego, anonimowego telefonu zaufania 116 111 pod którym można uzyskać wsparcie i pomoc.  Telefon ten dostępny jest całą dobę.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.