14-09-20
Gm. Czersk. 175 tys. zł wydane na naprawę poboczy - ZDJĘCIA
Czytelnik: Pieniądze wyrzucone w błoto?

Nasz czytelnik za pośrednictwem portalu zwraca się z pytaniami do władz Powiatu Chojnickiego:


- Czy tak ma wyglądać droga z Łęga do Starych Prus (na zdjęciach poniżej) w dwa miesiące po naprawieniu poboczy za kwotę 175 tysięcy złotych?  Chyba ktoś te prace odebrał? Czy są to może pieniądze wyrzucone w błoto? - pyta.

O odniesienie się do sprawy podnoszonej przez czytelnika poprosiliśmy przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Chojnicach.

- W odpowiedzi informuję, że  wspomniane prace polegały na utwardzeniu pobocza kruszywem łamanym C 90/3.  Kruszywo charakteryzuję się   90% zawartością przekruszu. Prace zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi, a punktowe wybicia to efekt nieprawidłowego korzystania z drogi. Najeżdżanie  na pobocze powoduje wybicia kruszywa. Pobocze nie służy do jazdy aut ze zbyt  dużą prędkością,  a ma być elementem ochronnym dla mijających się na wąskiej drodze samochodów. Uszkodzone krawędzie bitumiczne zostaną uzupełnione – zapowiada Monika Garstecka-Niemczyk z chojnickiego starostwa.

(red)Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.