3-04-19
Powiat chojnicki. Największe zainteresowanie akcją było w szkołach w Brusach, Czersku i Malachinie
269 uczniów chętnych na sadzenie lasu

Starosta Marek Szczepański zapytał uczniów szkół ponadgimnazjalnych, czy w czasie ewentualnego strajku nauczycieli chcieliby w jeden dzień wyjechać do Rytla, by sadzić las po nawałnicy.


W przeciwieństwie do uczniów z powiatu, młodzież z Chojnic nie wykazała entuzjazmu dla sadzenia lasu podczas nauczycielskiego strajku.   |  fot. W. Zygmański

Pozytywnie odpowiedziało 269 uczniów z 9 szkół ponadgimnazjalnych powiatu chojnickiego. Największe zainteresowanie akcją było w szkołach w Brusach, Czersku i Malachinie – łącznie zgłosiło się aż ok. 220 uczniów z tych trzech placówek.

W chojnickich szkołach pozytywnie na apel odpowiedziało zaledwie po kilka lub kilkanaście osób. Akcja ma być przeprowadzona w poniedziałek, jeśli nie będzie strajku nauczycieli to w innym terminie.

(olo)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.