15-11-18
Gm. Czersk. Relacja
35 - LECIE KLUBU SENIORA
`JESIENNA RÓŻA` W RYTLU


W dniu 07.11.2018 r. w Ośrodku Kultury w Rytlu zorganizowano piękną imprezę z okazji JUBILEUSZU 35-LECIA ISTNIENIA KLUBU SENIORA ”JESIENNA RÓŻA”.

Jubileuszowe obchody były świętowane wyjątkowo uroczyście. Z tej okazji na salę widowiskową Ośrodka Kultury w Rytlu przybyło wielu wspaniałych gości zaproszonych przez członków Klubu Seniora „Jesienna Róża”. Bardzo miło nam było przywitać władze gminy, zaprzyjaźnione jednostki oraz przyjaciół z Rytla i okolic. Na tak ważnej uroczystości gościliśmy przede wszystkim seniorów:

Klub Seniora Bratek z Czerska,
Klub Seniora Wiktoria z Łęga,
Klub Seniora Cisowianie z Cekcyna,
KGW Gutowianki z Gutowca,
KGW Klaskawa z Klaskawy,
KGW Borowianki z Zapędowa,
Seniorów z Domu Seniora „Senior plus” z Czerska,
Stowarzyszenie Stokrotki z Lotynia,
Uniwersytet III wieku z Czerska.

Wszystkich przybyłych powitała dyrektor Ośrodka Kultury w Rytlu Małgorzata Kowalewska-Remisz. Szczególne słowa powitania, wdzięczności i życzeń skierowała ku wspaniałym JUBILATOM z KLUBU  SENIORA ”JESIENNA RÓŻA”.

W tym roku przypadła 35 rocznica powstania Klubu Seniora "Jesienna Róża". 35 lat istnienia Klubu Seniora „Jesienna Róża” z Ośrodka Kultury w Rytlu to zasługa, powołanie i pasja wielu wspaniałych ludzi, seniorów i emerytów, którzy przez lata poświęcali swój czas i energię, udowadniając, że życie na emeryturze nie musi być samotne, nudne i nie musi być pozbawione optymizmu, radości czy też zadowolenia.

Nie ulega wątpliwości, że KLUB SENIORA „JESIENNA RÓŻA” stał się sposobem na życie. Jest miejscem, gdzie osoby starsze mogą spędzać swój czas, rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności, dzięki temu następuje wymiana doświadczeń.

35 lat to jubileusz, w którym człowiek patrzy za siebie i przed siebie.

I to właśnie spojrzenie przed siebie stawia przed naszym Klubem nowe wyzwania, aby sprostać rozwijającej się rzeczywistości.

KLUB SENIORA „JESIENNA RÓŻA” jest inicjatywą wyjątkową.

Jest to miejsce wypełnione ludźmi z ogromną wiedzą i życiowym doświadczeniem płynącym z wieku.

Swoją postawą pokazujecie Państwo, że senior to człowiek nie tylko mądry i dający świetny przykład młodszym pokoleniom, ale także pogodny i szczęśliwy.

Członkowie naszego klubu na początek odśpiewali hymn  SENIORA, a następnie minutą ciszy,  wszyscy zebrani uczcili pamięć nieżyjących już członków tego klubu.

Życzenia na ręce Przewodniczącej Klubu Seniora „Jesienna Róża” Pani Marii Dończyk złożyła Dyrektor Małgorzata Kowalewska-Remisz w swoim imieniu oraz w imieniu wszystkich pracowników Ośrodka Kultury w Rytlu.

Następnie swoje życzenia, również w formie muzycznej zaprezentował pan Jerzy Warczak i wręczył kwiaty dla członkini o najdłuższym stażu w Klubie Seniora „Jesienna Róża” Pani Wandzie Laskowskiej oraz Przewodniczącej Klubu Pani Marii Dończyk.

Nasz lokalny poeta pan Henryk Twardokus przygotował na ten wyjątkowy dzień – wiersz, który wraz z życzeniami, laurkami oraz pięknymi ręcznie wykonanymi serduszkami dedykował JUBILATOM. Po występie pana Henryka Twardokusa przyszła pora na powinszowania i gratulacje od pozostałych gości.  Życzenia, kwiaty i upominki składano na ręce prezes KLUBU  SENIORA ”JESIENNA RÓŻA” pani Marii Dończyk. Uściskom, gratulacjom, wspomnieniom i wzruszeniom nie było końca. Po wszystkich życzeniach można było posilić się przy suto zastawionym stole. Po pysznym obiedzie, historię istnienia KLUBU  SENIORA ”JESIENNA RÓŻA” przedstawiła pani Halina Mayer. Po wystąpieniu pani Haliny, nasze kochane seniorki zaśpiewały kilka piosenek, a po nich zaprezentowały się też inne Kluby Seniora. Mogliśmy oglądać skecze przygotowane przez „Morowe Babki” z Uniwersytetu III Wieku, z tegoż też Uniwersytetu „Seniorinki” zaśpiewały piękne pieśni, mogliśmy podziwiać występy wokalne seniorów z klubów „Cisowianie”, „Bratek”, „Stokrotki” oraz inne kluby.

Po wspaniałych występach, przyszedł czas na symboliczną lampkę szampana, toast za czcigodnych JUBILATÓW z KLUBU  SENIORA ”JESIENNA RÓŻA” i przepyszny tort. Humory wszystkim dopisywały więc nasi JUBILACI jak i zaproszeni goście ruszyli na parkiet. Dobry nastrój udzielił się wszystkim gościom i zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za przybycie i za miłą atmosferę. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego uroczystego dnia.

Dziękujemy:
Dorocie Kaak z Domu Weselnego OPUS w Chojnicach za przepyszne dania i super obsługę,
Państwu Landus z Czerska za wyśmienity, smaczny, puszysty i ogromny tort.

Gorące podziękowania dla pracowników Ośrodka Kultury w Rytlu dla: Joanny Czerniejewskiej, Katarzyny Żakowskiej, Hanny Ciemińskiej, Jacka Ciemińskiego za przygotowanie i udekorowanie pięknie sali naszym seniorom, dla Wiesława Galikowskiego i pana Stanisława Szamockiego za przygotowanie techniczne i oprawę muzyczną całej imprezy

Natomiast JUBILATOM dziękujemy za wspaniałą zabawę i życzymy kolejnych cudownych rocznic.

mat. Ośrodek Kultury w Rytlu

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.