22-10-20
Gm. Czersk. Co kupuje czerski samorząd – informacja poniżej

460 tys. zł na wykup nieruchomości

W uchwale budżetowej gminy Czersk na 2020 rok zaplanowano na wykup nieruchomości kwotę 460 tys. zł.

Pytamy - jakie do tej pory wykupiono nieruchomości? Co jeszcze w tym roku samorząd zamierza nabyć?

„Wykup nieruchomości zrealizowany jest na poziomie 404 tys. zł, zł co stanowi około 88 % planu. Na powyższą kwotę składają się głównie wydatki związane z wypłatą odszkodowań za grunty:

  -   które w wyniku podziałów geodezyjnych zostały przejęte na poszerzenie dróg gminnych w miejscowościach: Czersk - ul. Królowej Jadwigi, Rytel - ul. Lipowa, Gutowiec i Będźmierowice - kwota 49.838 zł,
  -   które w wyniku podziałów geodezyjnych, zgodnie z planem miejscowym stanowią drogi publiczne w Czersku w rejonie ul. Podgórnej - kwota 63.831 zł,
  -   które zostały wydzielone na podstawie decyzji ZRID pod drogi gminne, w miejscowościach: Czersk - ul. Leśna, Złotowo Wybudowanie pod Łąg - kwota 197.030 zł.

Gmina Czersk wykupiła także częściowo grunt pod ulicą Nowa Wieś w Rytlu oraz dodatkową działkę w Łęgu na potrzeby projektowanego przedszkola – łączna kwota tych wykupów to 93.040 zł.

W bieżącym roku planowana jest jeszcze wypłata odszkodowań za grunty, które w wyniku podziałów geodezyjnych zostaną przejęte na poszerzenie dróg gminnych w miejscowościach: Koszary, Będźmierowice, Malachin - ul. Akacjowa, Czersk - ul. Cmentarna i Łąkowa”
– informuje Małgorzata Janikowska, naczelnik Wydziału Planowania i Gospodarki Urzędu Miejskiego w Czersku.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.