31-05-21
Powiat kościerski. Policja ostrzega: chcesz zainwestować i szybko się wzbogacić – możesz paść ofiarą oszustów!
73-latek z pow. kościerskiego stracił
ponad 400 tys. zł. Chciał zainwestować,

padł ofiarą oszustwa

Mieszkaniec powiatu kościerskiego stracił ponad 400 tysięcy złotych. Padł ofiarą oszustwa firmy pośredniczącej w inwestycji przy zakupie kryptowaluty. Oszuści oferowali bardzo zyskowną inwestycję. Skończyło się to zainstalowaniem oprogramowania, które umożliwiło przestępcom dostęp do konta bankowego i wykonania transakcji finansowych. Policja ostrzega i apeluje o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach.


Kościerscy  policjanci w sobotę otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który padł ofiarą internetowych oszustów. 73-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego stracił ponad 400 tysięcy złotych. Mężczyzna w jednym z portali internetowych znalazł ogłoszenie o możliwości zainwestowania pieniędzy w rynek kryptowalut, z gwarancją szybkiego zysku. Wypełnił formularz kontaktowy i następnie telefonicznie skontaktował się z nim konsultant. Rozmówca zapewniał pokrzywdzonego o braku ryzyka, pewnym – dużym zysku z inwestycji. Mężczyzna zachęcony taką perspektywą wpłacił na wskazane konto część pieniędzy. Poszkodowany podał wszystkie dane swego konta bankowego co umożliwiło przejęcie przez przestępców całkowitej kontroli nad finansami. Oszuści, mając dostęp do urządzenia mężczyzny, dokonali transakcji na jego koncie bankowym. Ponadto przestępcy tak zmanipulowali mężczyznę, że ten sam autoryzował i potwierdził transakcję w banku, który to ostrzegał go o możliwym oszustwie. W wyniku przestępstwa mieszkaniec powiatu kościerskiego stracił ponad 400 tysięcy złotych.

Mundurowi przypominają, abyśmy nie udostępniali nikomu swojego konta bankowego, danych do logowania i kart płatniczych. Jeśli osoba podająca się za pracownika firmy żąda zweryfikowania naszych danych i konta bankowego lub zainstalowania jakiegokolwiek oprogramowania, rozłączmy się, bo może to być próba oszustwa.

Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie zdrowego rozsądku oraz ostrożności w tego typu przedsięwzięciach finansowych.

KPP Kościerzyna

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.