5-02-20
Powiat chojnicki. 15 lutego - zaproszenie
75 rocznica mordu na siostrze Adelgund Tumińskiej

15 lutego, mija 75 rocznica śmierci siostry Adelgung Tumińskiej, zamordowanej przez żołnierzy Armii Czerwonej po wkroczeniu Sowietów do Chojnic i zakończeniu walk z Niemcami.


Przed Mszą świętą delegacje złożą kwiaty na grobie siostry Adelgund Tumińskiej.   |  fot. arch.

Tradycyjnie co roku spotykany się na wspólnej modlitwie, żeby uczcić pamięć zamordowanej siostry zakonnej, która stanęła w obronie trójki dziewcząt napastowanych przez żołnierzy.

15 lutego /sobota/ o godzinie 16.10 biuro poselskie posła na Sejm RP Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego zaprasza do oddania hołdu i wspólną modlitwę przy grobie męczenniczki w ogrodzie Domu Zakonnego Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej przy ulicy Wysokiej 13 w Chojnicach.

Następnie złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą tragiczne wydarzenie i o godzinie 16.30 Msza święta w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji beatyfikacji siostry.

Wojciech Rolbiecki

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.