28-02-18
Powiat chojnicki. POLICJANCI Z DROGÓWKI KONTROLOWALI SAMOCHODY CIĘŻAROWE I BUSY
Akcja „Truck & Bus” w pow. chojnickim - mandaty, wniosek do sądu, zatrzymane dowody rejestracyjne

Policjanci z wydziału ruchu drogowego chojnickiej komendy przeprowadzili działania, w trakcie których kontrolowali stan techniczny samochodów ciężarowych i busów. Policjanci sprawdzali głównie sposób przewożenia ładunków i osób oraz stan trzeźwości kierowców. Były to kolejne działania w ramach akcji „Truck & Bus”, które powtarzane są cyklicznie.

Wczoraj (27.02) od wczesnych godzin rannych policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kolejną akcję , która ma wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego pn.„ Truck & Bus”. W trakcie tych działań funkcjonariusze skontrolowali blisko 40 pojazdów, w tym  10 ciężarówek, 2 autobusy i kilkanaście busów.

Dokładnie sprawdzana była trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów ciężarowych i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku. Funkcjonariusze weryfikowali również czy liczba znajdujących się w pojazdach osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Podczas kontroli samochodów ciężarowych, policjanci drogówki sprawdzali również stan techniczny pasów zabezpieczających ładunki oraz sposób ich mocowania.

Za różnego rodzaju naruszenia przepisów ruchu drogowego mundurowi nałożyli 14 mandatów karnych, skierowali 1 wniosek do sądu,  zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych. Policjanci zapowiadają częstsze kontrole pojazdów oraz organizacje podobnych akcji, których głównym celem jest wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu transportu drogowego osób i rzeczy.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.