19-02-18
Czersk.
Trwa również zbiórka elektrośmieci
"Zbieramy - pomagamy" - podsumowanie akcji zbierania plastikowych nakrętek

W I semestrze roku szkolnego 2017/2018 Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku po raz kolejny wzięła udział w akcji zbierania plastikowych nakrętek. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli pozyskaliśmy prawie 1000kg.

Akcja miała na celu uwrażliwienie wszystkich i pokazanie, że pomagać możemy także w ten sposób – zbierając niepotrzebne nakrętki. Dodatkowo korzysta na tym przyroda - nakrętki nie trafiają na wysypiska śmieci, nie przyczyniają się do degradacji naszego naturalnego środowiska. Tego typu akcje uwrażliwiają młodych ludzi na losy innych. Uczą, że można pomagać na różne sposoby. Ze zbiórki tego cennego surowca dwójka niepełnosprawnych uczniów naszej szkoły w grudniu otrzymała pomoc materialną w kwocie po 500zł na specjalistyczne leczenie i rehabilitację.

Powyższe przedsięwzięcie będzie kontynuowane również w maju tego roku, dlatego też zachęcamy wszystkich do zbierania nakrętek. Nie zapominajmy, że robiąc tak niewiele, możemy pomóc w leczeniu chorych dzieci.

W czwartek 15 lutego na apelu porządkowym uczniowie, którzy przynieśli największą ilość plastikowych nakrętek otrzymali dyplomy i nagrody.
Klasy I-III
I miejsce: Michał Rydzkowski 3b
II miejsce: Szymon Bielski 3b
III miejsce: Jan Dembek 1c

Wyróżnienia: Julia Engelhart 3i, Maja Kamińska 1d, Wiktor Redlewski 3a, Łukasz Walenczak 3j, Wiktoria Gradowska 3b
Klasy IV-VII
I miejsce: Magdalena Warczak 5d
II miejsce: Julia Szymankowska 7a
III miejsce: Jan Dobek 4a

Wyróżnienia: Amelia Brańka 5f, Wiktoria Błaszek 5c, Natalia Lica 5c, Nathan Korneluk 5a, Natalia Smaglińska 6e i Marcelina Brzezińska 5e

Wyróżniliśmy też klasę Ve za 100% zaangażowanie uczniów w zbiórkę tego surowca.


Kamila Mróz
mat. Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku

Zbiórka elektrośmieci

Trwa również zbiórka elektrośmieci:

Zbieramy zużyte

komputery, telefony, monitory, drukarki, kserokopiarki, klawiatury, klimatyzatory, sprzęt hi-fi, akumulatory, baterie, radia, lodówki, pralki, zmywarki, zamrażarki, kuchenki, frytkownice, telewizory, grzejniki elektryczne, żelazka, odkurzacze, maszyny do szycia, wiertarki, kosiarki elektryczne, kable, cartridge, tonery, inne urządzenia elektryczne i elektroniczne. 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.