12-03-20
Gm. Czersk. Uwaga! Mocno wieje – aktualne ostrzeżenia meteorologiczne
W gm. Czersk druhowie usuwają skutki silnego wiatru
Straż pożarna ma bardzo dużo pracy w związku z silnym wiatrem. Druhowie usuwali już dziś (12.03) dwa drzewa z dróg (Kamionka i Łubna). Obecnie (godz. 15.30) zabezpieczają częściowo zerwany dach na budynku mieszkalnym w Łęgu – Kolonii (na miejscu pojawiło się też zgłoszenie o uszkodzonym poszyciu drugiego budynku).

Ponadto kilka zastępów straży prowadzi równolegle działania w innym miejscu - na posesji przy ul. Cisowej w Czersku, gdzie drzewo przewróciło się na budynek gospodarczy – tutaj są poważne straty.

Jeden z czytelników informuje również o uszkodzeniu fragmentu poszycia w Łęgu oraz lampy (oprawy) przy ul. Chojnickiej w tej miejscowości.

(red)


Aktualne ostrzeżenia meteorologiczne – zobacz tutaj

(Aktualizacja)
W Łęgu - Kolonii w wyniku podmuchu wiatru został uszkodzony również komin. W konsekwencji straż pożarna wydała zakaz jego użytkowania. Na miejsce przyjechała dyrektor MGOPS w Czersku z pracownikiem czerskiego urzędu miejskiego (zarządzanie kryzysowe). Rodzina będzie miała zabezpieczone warunki do korzystania z pomieszczeń mieszkalnych.


Druhowie w Łęgu - Kolonii.

 


Jeden z czytelników informuje również o uszkodzeniu fragmentu poszycia w Łęgu.


Uszkodzona oprawa lampy w Łęgu (ul. Chojnicka).


Aktualizacja - 13.03. - Wczoraj, tj. w czwartek (12.03) w pobliżu Placu Kalinowskich
w Czersku przewróciło się drzewo (trzy zdjęcia powyżej).
Drzewo przewróciło się również na drogę 22 na wylocie z Czerska w kierunku Chojnic.

 


Na posesji przy ul. Cisowej w Czersku drzewo przewróciło się na budynek gospodarczy - zdjęcia poniżej:

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.