7-01-21
Czarna Woda. Gmina na mocy przepisów odpowiada za drogi i chodniki gminne
Czytelnik: Czy tak powinno wyglądać
odśnieżanie chodników w Czarnej Wodzie?


Otrzymaliśmy maila wraz ze zdjęciami (poniżej) od czytelnika.

„Chciałbym za waszym pośrednictwem zwrócić się do burmistrza Czarnej Wody i radnych rady miejskiej czy tak powinno wyglądać odśnieżanie chodników w Czarnej Wodzie, a zwłaszcza przy ulicy Starogardzkiej, gdzie są przejścia dla pieszych, a w ogóle nie są odśnieżone i posypane piaskiem” - pisze czytelnik, zaznaczając, że zdjęcia wykonano wczoraj i dziś, a stan przedstawiony na fotografiach utrzymywał się jeszcze do godz. 10.00 w dn. 7-01-21.

Pytania i zdjęcia wysłaliśmy do Urzędu Miejskiego w Czarnej Wodzie.

„Wszystkie przesłane fotografie dotyczą ciągu Drogi Krajowej 22 (ul. Starogardzka). Droga ta wraz pasem technicznym o szerokości ok. 6 m z każdej jej strony jest własnością państwa w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Gmina na mocy przepisów odpowiada za drogi i chodniki gminne” – odpowiada Patryk Jasiński z Urzędu Miejskiego w Czarnej Wodzie.

Czy w związku z otrzymaniem zgłoszenia podejmiecie państwo interwencję u wskazanego zarządcy drogi? - dopytaliśmy. Na razie czekamy na odpowiedź z urzędu.

(red)

AKTUALIZACJA
(11-01-21)

"W związku z przesłanym zawiadomieniem otrzymaliśmy informację od dyżurnego Obwodu Drogowego Bytonia - zimowego utrzymania dróg ciągu Drogi Krajowej 22 w Gminie Czarna Woda, iż zgodnie z ich harmonogramem odśnieżanie ww odcinka  w pierwszej kolejności rozpoczyna się  od miejscowości Rytel, następnie Czersk, dopiero miejscowość Czarna Woda.

Z poważaniem,
Patryk Jasiński
Urząd Miejski w Czarnej Wodzie"Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.