26-04-18
Gm. Czersk. Wąska droga
Mieszkanka: Pojazd może wpaść
do rowu lub zatrzymać się na drzewie


Mieszkańcy Będźmierwowic mają już dość czekania na obiecane od dawna uzupełnienie poboczy wąskiej drogi prowadzącej do ich miejscowości. W ciągu miesiąca doszło na gminnej `asfaltówce` do dwóch zdarzeń drogowych, w których pojazdy otarły się o siebie.


- Droga jest wąska, a pobocza praktycznie nie ma, dlatego dochodzi tutaj do stłuczek – mówi Angelika Sikorska z Będźmierowic. – Sama się o tym przekonałam w środę (25.04). Jechałam z synkiem do Czerska i kilkaset metrów przed `berlinką` moje auto zderzyło się lusterkiem z innym samochodem. Na szczęście skończyło się tylko na strachu, ale w podobnych sytuacjach, gdy trzeba uciekać z jezdni – w zasadzie nie wiadomo gdzie - pojazd może wpaść do rowu lub zatrzymać się na drzewie, a wtedy może dojść przecież do tragedii. Apelujemy do naszych władz, aby w końcu zajęły się porządnie sprawą i zapewniły nam bezpieczeństwo.  Działajcie, gdy nie jest jeszcze za późno!

O sprawie informował już wcześniej radny Jacek Grzella – zobacz artykuł TUTAJ. Temat był też podejmowany na zebraniu wiejskim. Radny otrzymał ostatnio odpowiedź na interpelację w w/w sprawie. Z upoważniania burmistrz Czerska sekretarz gminy poinformował radnego, że  na utwardzenie poboczy został zamówiony destrukt, którego rozłożenie na przedmiotowej drodze planowane jest na II kwartał br.

- Destrukt został już pozyskany, a prace mają rozpocząć się wkrótce. Szerzej do sprawy odniesie się Pan Wiceburmistrz  Mateusz Rydzkowski – poinformował nas dziś (26.04) Tomasz Stoltmann, sekretarz gminy Czersk.

Do sprawy wrócimy.

(red)

(AKTUALIZACJA)
27-04-18


Edmund Krut, naczelnik wydziału rozwoju gospodarczego czerskiego magistratu informuje, że w piątek (27.04) rozpoczęto prace przy utwardzaniu poboczy na w/w drodze. Z kolei mieszkańcy informują, że będą bacznie przyglądać się w jaki sposób zadanie jest realizowane. 

 


Pani Angelika pokazuje lusterko, którego wkład wypadł z obudowy.

 


Mieszkańcy z radnym Jackiem Grzellą domagają się natychmiastowej realizacji zapowiadanego od dawna zadania. 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.