2-03-20
Czersk. Po artykule w Onet.pl rodzice nie chcą trujących boisk
Czy czerski „Orlik” jest bezpieczny?

Nasz czytelnik podnosi sprawę podejrzenia szkodliwości granulatu użytego do nawierzchni „Orlików”.

Pyta czy czerski „Orlik” jest bezpieczny?Ponadto podaje link do artykułu Onetu.pl „Rodzice nie chcą trujących boisk. Po tekście Onetu będą kontrole” przedstawiającego problem:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/szkodliwy-granulat-na-polskich-boiskach-glosy-niepokoju-plyna-z-calej-polski/c1grmcz

W publikacji Onet.pl czytamy, że w rozmowie z radiem Weekend FM wiceburmistrz Chojnic zadeklarował, iż urzędnicy najpierw przyjrzą się certyfikatom na granulat wysypany na boiska i niezależnie od tego zwrócą się do firm badających skład chemiczny granulatu o ekspertyzy.

Czy w gm. Czersk urzędnicy również zajmą się sprawą?

Wiceburmistrz Bogumiła Ropińska informuje, że czerski urząd weryfikuje dokumenty. Gdy będą znane już szczegóły to wiceburmistrz odniesie się do zadanego pytania i kwestii bezpieczeństwa „Orlików”.

(red)


(AKTUALIZACJA)

Treść maila czytelnika, który napisał do redakcji po publikacji powyższego artykułu:

"Witam!
W nawiązaniu do artykułu na wizjilokalnej chcę się również dowiedzieć, czy orlik w Malachinie przy szkole jest bezpieczny? Tam też jest ten granulat wysypany."


Poprosiliśmy więc Starostwo Powiatowe w Chojnicach o udzielenie odpowiedzi czytelnikowi i poinformowanie o ewentualnych działaniach mających na celu sprawdzenie boisk ze sztuczną nawierzchnią w placówkach, dla których Powiat Chojnicki jest organem prowadzącym.

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.