8-08-18
Czersk. Czekamy na decyzję urzędników
Czytelnicy: Lustro drogowe jest za małe

Niektórzy z kierowców narzekają na słabą widoczność na skrzyżowaniu ul. Dr Zielińskiego z ul. Królowej Jadwigi w Czersku.

- Wyjeżdżając z ul. Dr Zielińskiego na Królowej Jadwigi widoczność z lewej strony, z kierunku Gotelpia, jest mocno ograniczona. Znajdujące się na tej krzyżówce lustro drogowe - na Królowej Jadwigi - jest za małe, dodatkowo widok zasłaniają parkujące przy cmentarzu samochody.  Niedawno postawiono nowe, duże  lustro na ul. Starego Urzędu przy wyjeździe z hali sportowej. Właśnie takie przydałoby się na krzyżówce przy cmentarzu. Trzeba działać natychmiast, bo o stłuczkę na wspomnianym skrzyżowaniu nietrudno  – podpowiadają czytelnicy.

Nowe, duże lustro drogowe przy ul. Starego Urzędu w Czersku postawiła gmina Czersk. Sugestia kierowców została przekazana do Starostwa Powiatowego w Chojnicach, zarządzającego drogą (ul. Królowej Jadwigi w Czersku). Czekamy na decyzję urzędników.

(red)

(AKTUALIZACJA)

Publikujemy list czytelnika.

"Dzień dobry.

W nawiązaniu do artykułu o zbyt małym lustrze na skrzyżowaniu Królowej Jadwigi/dra Zielińskiego mam pytanie kiedy urzędnicy wezmą się za przegląd i prawidłowe oznakowania ulic w mieście oraz zapewnienie porządku i bezpieczeństwa mieszkańcom.

Przykład, kiedyś już opisywany przez któregoś z czytelników:

- al. 1000-lecia - z jednej strony zakaz zatrzymywania się po obydwu stronach jezdni, z drugiej brak takiego zakazu - czy oznacza to, że zależy w jakim kierunku ustawimy samochód to albo będzie to zgodne ze znakiem, albo nie?

- wyjazd z budynku straży pożarnej - stosunkowo nowe oznakowanie poziome a już wytarte - nie ma tu okresu gwarancyjnego na naprawę spartolonej roboty?

- ulica Szkolna (przy kościele) - kierowcy parkują poza wyznaczonymi i oznakowanymi parkingami w tym przy samym przejściu dla pieszych czego przepisy zabraniają mimo, że na placu LO jest miejsca dość

- ul. Podleśna - tu strefa zamieszkania i ograniczenie prędkości do 20 km/h chyba nikogo nie obowiązuje. Jest aż naszpikowana zgłoszeniami od mieszkańców (mapa miejsc niebezpiecznych) a jakoś UM nie ma nawet w planach budowy ograniczników prędkości, które tak pielęgnuje na al. 1000-lecia jakby tam ze trzy przedszkola były i dwie szkoły

Z poważaniem

Czytelnik”


Lustro - ul. Królowej Jadwigi w Czersku:
Lustro - ul. Starego Urzędu w Czersku:

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.