3-09-19
Powiat chojnicki. Odpowiedź z czerskiego ratusza - poniżej
Uroczystość upamiętniająca bohaterską
szarżę pod Krojantami bez przedstawicieli
gminy Czersk


Czy przedstawiciele gminy Czersk uczestniczyli w uroczystościach, w niedzielę 1 września - przy pomniku przy drodze krajowej 22 - upamiętniających bohaterską szarżę pod Krojantami?
Jak informuje nas czytelnik, w poprzednich latach - wyłączając kilka ostatnich - przedstawiciele gminy Czersk uczestniczyli w w/w wydarzeniu (na przykład delegacja złożona z pracowników ratusza).


„W tym roku uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej odbyły się w Czersku. Ze względu na 80-tą rocznicę oraz dla zwieńczenia społecznych prac modernizacyjnych na Cmentarzu Honorowym, Burmistrz Czerska podjął decyzję o organizacji uroczystości na terenie naszej gminy. 1 września odbyło się też uroczyste poświęcenie krzyża na cmentarzu, który także został wykonany w czynie społecznym.
Szarża pod Krojantami zawsze odbywa się w pierwszą niedzielę września. Niestety w tym roku złożyło się tak, że pierwsza niedziela była zarazem pierwszym września. Z tej przyczyny przedstawiciele Gminy Czersk wyjątkowo nie uczestniczyli w uroczystościach w Krojantach.”
– brzmi odpowiedź nadesłana z czerskiego ratusza.

(red)
fot. arch.(olo)

(AKTUALIZACJA)

Publikujemy komentarz naszego czytelnika dotyczący braku uczestnictwa przedstawicieli gmin Czersk w uroczystościach pod Krojantami.

„To wielki nietakt i pokrętne usprawiedliwienie tym bardziej, że Grupa Operacyjna "Czersk" to formacja taktyczna Wojska Polskiego II RP, improwizowana w czasie mobilizacji alarmowej i walcząca w kampanii wrześniowej 1939. Grupa miała za zadanie zapewnić osłonę na kierunku Chojnice, Czersk. Dziwny i zastanawiający jest fakt, że nie można było oddelegować trzech osób chociażby z wiązanką kwiatów?” – pisze czytelnik.

„Dziękujemy za opinię. Bardzo szanujemy każdy głos. Jednak lepszym polem do wymiany zdań i spostrzeżeń jest bezpośrednia rozmowa. Zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Czersku.” – odnosi się do komentarza czerski ratusz.

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.