8-01-21
Gm. Czersk. Ksiądz proboszcz przestrzega
Podszywają się pod ministrantów czerskiej
parafii, mówią, że zbierają datki na kościół


Podają się za ministrantów czerskiej parafii, chodzą po domach na terenie gminy Czersk i proszą o przekazywanie pieniędzy na kościół - przed dwoma chłopcami, którzy od pewnego czasu pojawiają się w Czersku i okolicznych miejscowości, działających w przedstawiony sposób, przestrzega ksiądz proboszcz Zbigniew Straszewski. Zaznacza jednocześnie, że żadna zbiórka za ich pośrednictwem, nie jest prowadzona.

Policja podjęła już czynności w celu wykrycia osób podających się za ministrantów.

Poniżej nadesłane zdjęcie z monitoringu - teren posesji w Czersku:
(red)


(AKTUALIZACJA)

Podawali się za ministrantów, policja już ustaliła ich personalia

"KOMUNIKAT POLICJI

Dzięki podjętym działaniom przez policjantów czerskiego komisariatu ustalono już osoby, które pod pozorem prowadzonej zbiórki na rzecz kościoła, wyłudzały pieniądze od mieszkńców Czerska i okolic. Policjanci zabezpieczyli także większość zebranej przez 13-latków gotówki. Po zebraniu mateiału dowodowego sprawa ta trafi do sądu rodzinnego, który zdecyduje o dalszym losie nieletnich chłopców. Zwracamy się także z apelem za pośrednictwem portalu do osób, które przekazały datki rzekomym ministrantom, aby zgłosiły się do Komisariatu Policji w Czersku.

Oficer Prasowy
mł.asp. Justyna Przytarska"


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.