3-04-20
Gm. Czersk. KOMUNIKAT - Nadleśnictwo Czersk
UWAGA! ZAKAZ WSTĘPU DO LASU!

Na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz poleceniem Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego skierowanego do Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, zostaje wprowadzony dla osób nieupoważnionych zakaz wstępu do lasu, który obowiązuje na terenie całego Nadleśnictwa Czersk do czasu jego odwołania.

Nadleśniczy Ireneusz Bojanowski

 

Zakaz wprowadzony jest również na terenie Nadleśnictwa Woziwoda - zobacz TUTAJ

oraz Nadleśnictwa Rytel - zobacz TUTAJ


Jest apel, aby nie wchodzić również do lasów prywatnych.


Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów, a Parki Narodowe pozostają zamknięte - poinformowały Lasy Państwowe.

- Niestety, ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe – napisano w komunikacie.

Źródło- https://pl-pl.facebook.com/LasyPanstwowe/

PUW w Gdańsku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.