27-03-20
Czersk. Akcja w Czersku
Pierwsza maseczka uszyta, wkrótce będą ich tysiące

Już 18 pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czersku podjęło się nieodpłatnego szycia maseczek ochronnych, które trafią do czerskiego SP ZOZ (również do placówek w Rytlu i Łęgu), straży pożarnej, policji czy MGOPS.

Wzór maseczki jest już praktycznie gotowy (na zdjęciu poniżej). Pierwsza partia materiału została przycięta (to zadanie wykonała, również nieodpłatnie, firma Mirex II  z Malachina). Kolejne „prostokąty” trafią wkrótce do wolontariuszek z UTW, rozlokowanych w swych domach.

Maseczka składa się z trzech warstw. Dwóch grubszych i jednej cieńszej, w środku. Wszystkie złożone warstwy są obszywane, a następnie mają wszywane gumki. Wcześniej robi się charakterystyczne zakładki, marszczenia.

Materiał pochodzi z czerskiego ratusza oraz SP ZOZ w Czersku. Jest go dużo, wystarczy na wiele tysięcy maseczek. Pierwszych kilkaset ma być gotowych w przyszłym tygodniu. Panie mają rozpocząć pracę dziś lub jutro. Dystrybucją maseczek zajmą się zawodnicy z MKS Handball Czersk.

Zainteresowane osoby szyciem maseczek mogą kontaktować się z wiceburmistrz Czerska Bogumiłą Ropińską pod nr tel. 515 160 130.

(red)
fot. nadesłane

(Aktualizacja)
- Łężanki też zgłosiły gotowość do szycia maseczek. Czekamy na dyspozycje -
informuje Teresa Kropidłowska, szefowa KGW Łężanki. -
Jest nas na tę chwilę 6 osób.


Poniżej zdjęcia nadesłane z Urzędu Miejskiego w Czersku, na których utrwalono proces krojenia materiału na maseczki - w firmie Mirex II w Malachinie. Na ostatniej fotografii - GCK w Czersku, gdzie składowany jest materiał na maseczki. (fot. Urząd Miejski w Czersku).

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.