27-08-20
Powiat chojnicki. RAPORT – WOJ. POMORSKIE
Trzy nowe zakażenia COVID-19 w powiecie chojnickim

Dwie kobiety, jedna w starszym, druga w średnim wieku, oraz mężczyzna w średnim wieku to kolejne potwierdzone zakażenia koronawirusem w powiecie chojnickim. Łącznie aktywnych przypadków na naszym terenie jest obecnie 15.Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano w powiecie chojnickim.   |  fot. pixabay.com


W kraju, w ciągu ostatniej doby, odnotowano 887 nowych przypadków zakażeń COVID-19 SARS CoV-2. W tym 71 zlokalizowano na terenie woj. pomorskiego oraz 3 w powiecie chojnickim.

Od czasu ogłoszenia stanu pandemii koronawirusa, w naszym regionie odnotowano łącznie 20 zakażeń. Pięć osób wyzdrowiało.

Więcej informacji o zakażeniach podamy po otrzymaniu maila zwrotnego od chojnickiego sanepidu.

A. Zajkowska

AKTUALIZACJA
Informacja z chojnickiego sanepidu:
Wykazane dzisiaj w raporcie, 3 nowe przypadki nie są powiązane z dotychczasowymi zakażeniami.
Dwie osoby wykonały badanie w punkcie COVID-19 drive-tru,  jedna  miała pobrany wymaz na oddziale szpitalnym. Dwie osoby pozostają w izolacji domowej , jedna została przetransportowana do szpitala zakaźnego. Na chwilę obecną, w związku z tymi nowymi zakażeniami na kwarantannę skierowano 30 osób.

Sanepid odnosi się również do przypadku zakażenia pracownika (kobieta) MGOPS Czersk - nie jest mieszkańcem powiatu chojnickiego.

- Otrzymaliśmy listę osób, z którymi osoba ta  miała kontakt bezpośredni. Na chwilę obecną trwa zbieranie wywiadów oraz wydawanie decyzji o kwarantannie – informuje PSSE w Chojnicach.

 DZISIEJSZY RAPORT:
Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje:
3os. z p.chojnickiego (1K w st., 1K i 1M w śr. wieku); 3os. z p.kartuskiego (1K w st., 1K i 1M w śr. wieku)

24 osób miasto Gdańsk,
7 osób powiat wejherowski,
7 osób powiat kościerski,
7 osób powiat starogardzki,
6 osób powiat tczewski,
6 osób miasto Gdynia,
5 osób powiat gdański,
3 osoby powiat kartuski,
3 osoby powiat chojnicki,
1 osoba powiat bytowski,
1 osoba miasto Sopot,
1 osoba powiat pucki.

Służby sanitarne prowadzą...
Czytaj więcej - RAPORT WSEE GDAŃSK – ZOBACZ TUTAJ

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.