27-03-20
Czersk. Zarządzenie burmistrza
Urząd Miejski w Czersku – skrócone godziny
przyjmowania, specjalna strefa, pracownicy
w rękawiczkach i maseczkach

Zgodnie z zarządzeniem burmistrza z 26 marca br. czerski ratusz od najbliższego poniedziałku (30.03) będzie obsługiwał interesantów od godz. 9.00 do 13.00.

W budynku zostanie wprowadzona specjalna strefa przyjmowania mieszkańców obejmująca obszar od wejścia od strony parkingu do Biura Obsługi Interesanta.

Pracownicy ratusza będący w bezpośrednim kontakcie z interesantami zostali też zobowiązani do noszenia rękawiczek oraz zakładania maseczek ochronnych.

Zarządzenie jest wydane w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2 zwanej „COVID-19”.

(red)

Zobacz zarządzenie burmistrza - TUTAJWejście do czerskiego magistratu jest możliwe od strony parkingu.


Strefa przyjmowania interesantów jest już przygotowana.


KOMUNIKAT

"Szanowni Mieszkańcy

W związku z rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV 2 od poniedziałku 30 marca musimy ograniczyć godziny przyjmowania interesantów w Urzędzie Miejskim w Czersku. Najpilniejsze i nie wymagające przełożenia na kolejne tygodnie sprawy będzie można załatwić w urzędzie w godzinach od 9:00 do 13:00.

Urząd będzie funkcjonował w dotychczasowych godzinach pracy, ograniczenia dotyczą jedynie jego dostępności fizycznej dla mieszkańców. Cały czas zachęcam Państwa do kontaktu telefonicznego, poprzez e-mail i ePUAP. To najbardziej bezpieczna forma kontaktu z Urzędem Miejskim w Czersku.

Burmistrz Czerska
Przemysław Biesek-Talewski"

 

 

Zgodnie z treścią Zarządzenia Nr 386/20 Burmistrza Czerska z dnia 26 marca 2020 r. w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 na terenie Urzędu Miejskiego w Czersku, została wprowadzona możliwość częściowego wykonywania, przez pracowników Urzędu, pracy w miejscu zamieszkania, ale tylko wówczas, jeżeli zakres czynności danego pracownika na to pozwala. Mimo że część pracowników będzie świadczyć pracę w ten sposób, to odbywa się to w pełnym wymiarze, zgodnie z obowiązującym danego pracownika systemem czasu pracy. Ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu dotyczą tylko obsługi interesantów. Ta odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00. W pozostałych godzinach Urząd funkcjonuje w trybie pracy wewnętrznej.
Powyższe rozwiązania zostały wprowadzone na podstawie § 10 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 491 ze zm.).

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.