6-04-21
Gm. Czarna Woda. Zaproszenie: 10-11 kwietnia. Patronat medialny: wizjalokalna.pl
V Wielkie Indywidualne Sprzątanie Rzeki Wdy

W najbliższy weekend odbędzie się wydarzenie polegające na zachęceniu ludzi do sprzątania brzegów rzeki Wdy. Akcja organizowana corocznie tym razem z uwagi na reżim sanitarny ma przebiegać na zasadzie "indywidualnego spaceru" brzegiem rzeki.

Wcześniejsze edycje miały pozytywny odbiór, służąc zwiększeniu świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Promujemy w ten sposób piękny i czysty rejon Borów Tucholskich - Naszej Małej Ojczyzny – mówią organizatorzy akcji.

Stowarzyszenie Przyjaciół Rzeki Wdy - Kiełż Czarna Woda Serdecznie zachęca wszystkich sympatyków Wdy i Czarnej Wody do indywidualnego sprzątania brzegów rzeki Wdy i okolicy. Sprzątnie musi odbywać się indywidualnie z uwagi na panujący reżim sanitarny. Dlatego zachęcamy Was do pójścia na spacer brzegiem Wdy i posprzątaniu choćby małego fragmentu rzeki. Worek z zebranymi skarbami możecie zabrać ze sobą lub pozostawić nad brzegiem - zostanie on zabrany przez osoby płynące kajakiem w pojedynkę. Na chwilę obecną nie mamy innej możliwości rozwiązania organizacji tego wydarzenia a to właśnie teraz jest najlepszy moment by dostrzec to co zalega nad niezarośniętym brzegiem.
Co roku w tej akcji wspierają nas #KajakiSękowski #WypożyczalniaKajakówPodŚwierkami, #WypożyczalniaKajakówMirekSzramka, #WypożyczalniaKajakówHydrostacja, #WypożyczalniaSplywyWdaDawidPiesik, #NadleśnictwoKaliska, #NadleśnictwoCzersk. Są z nami także samorządy dbające o czystość swoich terenów odbierające zebrane odpady #GminaCzarnaWoda, #GminaCzersk, #Gmina Osieczna #GminaKarsin oraz Sołtys m.Bąk. Jest z nami także lokalny społecznik, wyjątkowy człowiek który mobilizuje młodzież z Czarnej Wody - Paweł Rybacki. Co roku wspierają nasze działania prawdziwi kajakarze, wędkarze, morsy, sportowcy, turyści i miłośnicy naszej urokliwej rzeki Wdy oraz otaczających ją lasów. Wszystkie ręce na pokład w słusznej sprawie na terenie czterech gmin. Jeśli robić coś to z rozmachem ale nic nie odbędzie się bez ludzi dobrej woli, dlatego zachęcamy Was do wsparcia indywidualnej akcji sprzątania Wdy.
Sprzątanie w sobotę 10 kwietnia - pieszy spacer brzegiem Wdy z workami. Niedziela 11 kwietnia indywidualny spływ i zebranie przygotowanych worków. Pieszym przydadzą się gumowe buty i coś na deszcz. Wędkarze chcący iść brzegiem proszeni są o zabranie woderów by dotrzeć do trudniej dostępnych miejsc.
Zaplanowane odcinki: Śluza w m. Górki – Zimne Zdroje
LICZYMY NA WASZE WSPARCIE.
Zrób coś dobrego nie tylko dla siebie, miej kontakt z naturą – dbaj o nią nie bądź obojętny…

Czarna Woda
Początek: sobota o 08:00

Zapraszamy!

Link do wydarzenia na FB - TUTAJ

Stowarzyszenie Przyjaciół Rzeki Wdy - Kiełż Czarna Woda

AKTUALIZACJA
(7-04-21)

Aktualna mapa akcji:


 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.