7-05-19
Czersk. Termin rozpoczęcia egzaminu maturalnego został przesunięty o pół godziny
Alarm bombowy w czerskim LO

Maturzyści z czerskiego LO rozpoczęli dziś (7.05) maturę z matematyki z półgodzinnym opóźnieniem. Podwodem była wiadomość przysłana na adres e-malia szkoły informująca o podłożeniu bomby.

We wtorkowy poranek w całym kraju szkoły otrzymały informację o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego. Taka informacja dotarła również do Chojnic, gdzie ładunki miały być umieszczone w Technikum nr 2 i II LO oraz do czerskiego LO.

W szkołach pojawiła się straż pożarna, policja, która dokonała sprawdzenia pomieszczeń nie znajdując zagrożenia. Egzamin  maturalny z matematyki rozpoczął się we wszystkich placówkach, ze względów oczywistych, z opóźnieniem.

W treści maila: „Bomba wyburzająca”, eksplozja o godz. 11.00...
Jak się dowiedzieliśmy, mail do czerskiego LO wpłynął już wczoraj ok. godz. 22.00. Został odczytany dziś ok. godz. 8.30. Dyrektor placówki natychmiast powiadomił odpowiednie służby, uczniów oraz komisję egzaminacyjną ewakuowano na płytę boiska wielofunkcyjnego szkoły.

Przybyli na miejsce policjanci oraz strażacy nie znaleźli żadnego ładunku wybuchowego w sali gimnastycznej (tam odbywa się egzamin) oraz w budynku szkoły. Z uwagi na to, że egzamin jeszcze się nie rozpoczął, podjęto decyzję o przesunięciu jego terminu, na godz. 9.30 i właśnie o tej godzinie tegoroczni maturzyści zaczęli dziś pisanie matury.

W wiadomości przysłanej do czerskiego LO była zawarta informacja, o tym że „bombę wyburzającą” miał skonstruować strajkujący  nauczyciel. Do eksplozji miało dojść o godz. 11.00.

(red)

 Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.