18-10-19
Czersk. Wniosek o dofinansowanie został już złożony
Amfiteatr w Czersku

Temat powstania amfiteatru w Parku Borowiackim spotkał się z zainteresowaniem naszych czytelników. Dopytujemy burmistrza Przemysława Bieska – Talewskiego o szczegóły inwestycji.

„Muszla koncertowa ma być wybudowana na terenie Parku Borowiackiego, po stronie prawej głównej alejki biegnącej przez park, patrząc w kierunku ul. Podleśnej.

W pierwszym etapie inwestycji planuje się wykonanie zadaszonej sceny wraz z przyłączem energetycznym oraz wyprofilowaniem terenu pod widownię, która w przyszłości będzie wykonana z drewnianych ławek. Konieczna jest też częściowa przebudowa jednej alejki pieszej.

Dokumentacja projektowa została wykonana w poprzedniej kadencji. Nie planuje się wprowadzenia zmian projektowych. Został już złożony wniosek o dofinansowanie realizacji inwestycji ze środków unijnych.  Wartość projektu według wniosku to 550 tys. Zł, wnioskowane dofinansowanie 275 tys. zł.

PODSTAWOWE DANE LICZBOWE OBIEKTU
Powierzchnia zabudowy  75,30 m2
Kubatura  403.40 m3
Długość budynku 8.27 m
Szerokość budynku 12.79 m
Wysokość budynku 7.50 m

Widownia przeznaczona będzie na około 300 osób" – informuje burmistrz Czerska, który przysłał również wizualizacje obiektu – publikujemy poniżej.

(red)

Powiększ grafiki - tutaj

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.