9-12-19
Czersk. Jest odpowiedź na propozycję radnego
Automatycznej toalety z prawdziwego zdarzenia
w centrum Czerska nie będzie

W listopadzie br. radny Daniel Szpręga wystosował do burmistrza interpelację (zobacz TUTAJ) na temat propozycji posadowienia w okolicach centrum Czerska odpłatnej i bezobsługowej toalety dla mieszkańców, gości i turystów.

Radny argumentował:
„Dotychczasowa toaleta typu toi-toi zlokalizowana w okolicach placu targowego wygląda fatalnie. Jej prymitywne zamknięcie na kłódkę raczej odstrasza niż zachęca do skorzystania z niej. Bezpłatny szalet miejski zlokalizowany w okolicach CIT czynny jest w dni powszednie do godz. 15.00, a w soboty do godz. 13.00. Myślę, że warto byłoby zastanowić się nad zlokalizowaniem w okolicach centrum choćby jednej automatycznej toalety z prawdziwego zdarzenia. Byłoby super, gdyby taka toaleta przystosowana była dla osób niepełnosprawnych oraz dla malutkich dzieci z przewijakiem wewnątrz. Tego typu obiekt winien również powstać w Parku Borowiackim, gdzie dostęp do toalet zlokalizowanych na stadionie jest często ograniczony”.

Radnemu w imieniu burmistrza odpisał sekretarz gminy Grzegorz Zabrocki. Treść odpowiedzi poniżej.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.