6-11-18
Gm. Czersk. Strażacy prowadzili ćwiczenia
Awaria urządzeń hydrotechnicznych.
Podwyższony stan wody na Wielkim Kanale Brdy


Strażacy z powiatu chojnickiego, w tym z gm. Czersk, a także Starogardu Gdańskiego oraz Gdańska uczestniczyli dziś (6.11) w ćwiczeniach w okolicy Rytla.

Scenariusz ćwiczeń zakładał awarię urządzeń hydrotechnicznych na Wielkim Kanale Brdy, w miejscowości Konigort - w konsekwecji doszło do podwyższenia stanu wody, występowało zagrożenie zalania terenów przylegających do cieku wodnego.
Służby musiały przepompować wodę z Wielkiego Kanału Brdy do Brdy, ponadto założono rękawy przeciwpowodziowe (znajdują się na wyposażeniu jednostki w Gdańsku).

Działania strażaków - "zwalczanie skutków wystąpienia powodzi oraz przeciwdziałania zagrożeniu powodziowemu" -  z KW PSP Gdańsk, JRG Chojnice, OSP Rytel, OSP Czersk,OSP Malachin, KM PSP Gdańsk, KP PSP Starogard Gd. rozpoczęły się o godz. 9.00, ćwiczenia trwały kilka godzin.

(red)
Fot. KPPSP Chojnice, OSP Rytel

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.