Artykuł reklamowy
Bank Spółdzielczy w Czersku
OFERTA KREDYTOWA DLA NOWO ZAŁOŻONYCH FIRM i nie tylko

Rozmowa z panią Iwoną Sabiniarz, Wiceprezes Zarządu ds. handlowych Banku Spółdzielczego w Czersku. Obecna oferta skierowana jest głównie do firm, które dopiero rozpoczęły działalność gospodarczą, tj. do tzw. start-up’ów.

Iwona Sabiniarz, Wiceprezes Zarządu ds. handlowych Banku Spółdzielczego w Czersku zaprasza do skorzystania z oferty.

Bank Spółdzielczy w Czersku od kilku lat kojarzony jest ze wsparciem dla MŚP w ramach Inicjatywy JEREMIE. Ile firm skorzystało już z tego rodzaju pomocy?
Tak, to prawda. Bank od 2012 roku jest Pośrednikiem Finansowym JEREMIE na terenie województwa pomorskiego. W ciągu sześciu lat Bank udzielił kredytowego wsparcia mikro
i małym przedsiębiorcom na łączną kwotę 34,8 mln zł. Za pośrednictwem BS Czersk z Inicjatywy JEREMIE skorzystało już ponad 300 firm.
 

Czy przedsiębiorcy mogą nadal otrzymać w Banku Spółdzielczym w Czersku wsparcie kredytowe w ramach Inicjatywy JEREMIE?

Obecnie Bank realizuje nową umowę zawartą z Pomorskim Funduszem Rozwoju sp. z o.o. i tym samym nadal zapewnia dostęp do środków z Regionalnych Programów Operacyjnych. W ramach zawartej współpracy z PFR sp. z o. o. Bank udziela kredytów inwestycyjnych na podobnych warunkach i zasadach jak JEREMIE, tzn. kredyt jest dedykowany mikro i małym przedsiębiorstwom (MMP), realizującym inwestycje na terenie województwa pomorskiego. Kredyty udzielane są najczęściej na sfinansowanie inwestycji polegających na budowie lub modernizacji obiektów produkcyjnych, usługowych bądź handlowych, zakupie maszyn, urządzeń, pojazdów, wyposażenie biur oraz na realizację innych celów inwestycyjnych przyczyniających się do rozwoju MMP.

Jakie jest oprocentowanie kredytu?
Marża zaczyna się już od 0,60%.Oprocentowanie kredytów kształtuje się przeciętnie na poziomie ok. 2,83%. Rozpatrzenie wniosku kredytowego jest bezpłatne. Od udzielenia kredytu nie jest pobierana prowizja ani inne opłaty.

Dlaczego oferta proponowana jest głównie start-up’om?
Obecnie wsparcie chcemy skierować głównie do tych MMP, które dopiero rozpoczęły działalność gospodarczą, tj. do tzw. start-up’ów. Nowo założone firmy lub działające krócej
niż dwa lata, mają trudności przy pozyskaniu zwykłego komercyjnego wsparcia kredytowego w większości instytucji finansowych. Podstawowym ograniczeniem jest ich krótka historia działalności oraz brak historii kredytowej. Bankom komercyjnym trudno ocenić zdolność kredytową, stąd dosyć niechętnie podejmują się finansowania nowo założonych firm.

Czy środków starczy dla wszystkich firm?
Jesteśmy na końcowym etapie realizacji umowy z PFR sp. z o.o. Chętnym na skorzystanie z oferty zostały jeszcze niespełna dwa miesiące. Są to, jak można zauważyć, wyjątkowo tanie kredyty dla firm, dlatego zapraszamy do zapoznania się z ofertą kredytu inwestycyjnego dla MMP. Ze szczegółami oferty można zapoznać się kontaktując się z nami telefonicznie, odwiedzając naszą placówkę lub stronę internetową www.bsczersk.pl. Zainteresowani mogą przesyłać zapytania na skrzynkę: [email protected] Jesteśmy też na facebooku.


Obsługa kredytów gospodarczych
tel. 52 395 37 62
e-mail: [email protected]
 


Bank Spółdzielczy w Czersku
ul. Dr. Zielińskiego 4
89-650 Czersk

Godziny otwarcia:
od 8.00 do 17.00
od poniedziałku do piątku


www.bsczersk.pl

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.