5-03-19
Gm. Czersk. Sołtys: Złe rozwiązanie
Bez `Młyńskiego Koła` w kategorii
- `Zarządzanie i działalność jednostek pomocniczych`


Zbigniew Krzoska, sołtys sołectwa Gutowiec za naszym pośrednictwem pyta burmistrza Czerska o powody rezygnacji z przyznawania nagrody `Młyńskie Koło` w kategorii - Zarządzanie i działalność jednostek pomocniczych.


Zbigniew Krzoska zauważa, że brak wspomnianej kategorii jest złym rozwiązaniem. Możliwość docenienia sołtysów i przewodniczących osiedli w formie w/w nagrody była czynnikiem motywującym dla szefów jednostek pomocniczych gminy Czersk i świetnie sprawdzała się w poprzednich latach. Dodaje, że jego zdanie podziela część sołtysów, z którymi rozmawiał i zapowiada przedstawienie sprawy na najbliższym zebraniu wszystkich sołtysów i przewodniczących z terenu gm. Czersk.

- W tym roku zmieniliśmy formułę przyznawania „Młyńskiego Koła”. Zamysł był taki, żeby zmniejszyć ilość kategorii. W efekcie laureaci tegorocznej edycji są jeszcze bardziej wyróżnieni niż w latach poprzednich. Zrezygnowaliśmy między innymi z kategorii Jednostek Pomocniczych. Ilość sołectw jest ograniczona, a co za tym idzie, ta nagroda była skierowana do wąskiej grupy odbiorców. Nasi sołtysi są bardzo aktywni i zaangażowani w swoją pracę. Na pewno ich bieżąca działalność mieści się w ramach obecnych kategorii „Młyńskiego Koła”.  Szczególnie w działaniu „Inicjatywa Społeczna” – informuje wiceburmistrz Bogumiła Ropińska.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.