31-05-21
Gm. Czarna Woda. Istnieje możliwość rejestracji telefonicznej
Bezpłatna mammografia w Czarnej Wodzie
dla pań w wieku 50-69 lat

W Czarnej Wodzie przy Ochotniczej Straży Pożarnej w dniu 24. czerwca 2021 roku odbędzie się badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badanie to jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez NFZ (lub co 12 m-cy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazania).


Badania zostaną przeprowadzone w Mammobusie specjalnie zaprojektowanym dla potrzeb mammografii, który dzięki swojej mobilności dojeżdża do miejscowości. Jedno badanie obejmuje wykonanie 4 projekcji (po dwie projekcje na każdą pierś).

Mammografia pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy kiedy nie są one wyczuwalne i zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatnymi badaniami mammograficznymi objęte są Panie od 50 do 69 roku życia, które o organizowanej akcji powiadamiane są poprzez imienne zaproszenia.

Istnieje także możliwość zarejestrowania się telefonicznie (szczegóły na plakacie – poniżej).

UM Czarna Woda

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.