9-04-19
Czersk. W reprezentacji województwa pięcioro uczniów ZSS w Czersku
MISTRZOSTWA ŚWIATA INAS I MISTRZOSTWA
POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
TRZEBNICA 2019

Trzebnica była gospodarzem mistrzostw świata INAS w biegach przełajowych.  Mistrzostwa Świata federacji INAS w biegach przełajowych odbywały się już po raz dziewiąty.

Biało-czerwoni sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim od wielu lat należą do ścisłej światowej czołówki w konkurencjach biegowych na bieżni jak i poza nią.

Tak było i tym razem. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie możliwe konkurencje.

Z kolei w mistrzostwach Polski, w których udział wzięli uczniowie z dwunastu województw, swój udział zaprezentowali i  nasi uczniowie.

W reprezentacji województwa znalazło się pięcioro uczniów.

Najlepszy wynik osiągnęła Patrycja Babińska, która w kategorii dziewcząt młodszych zdobyła swój drugi medal na tej rangi imprezie. Tym razem srebrny – w zeszłym roku był brąz.

W tej kategorii jej koleżanki zajęły Emilka Pestka – VII, Żaklina Pastwa – XII miejsce. W śród chłopców młodszych biegał Marcel Kukliński, który zajął XVI miejsce. Ale przyszło mu się zmagać z zawodnikami starszymi o 3-4 lata.

W kategorii chłopców starszych Mateusz Rekowski zajął XI miejsce.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy wytrwałości i woli walki gdyż trasa była baaaaaaaaaaaaardzo trudna i wymagająca bardzo dobrego przygotowania.

Jarosław Fidurski


 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.