5-05-19
Powiat chojnicki. ZDJĘCIA, WYNIKI
Biegli w święto Floriana

W sobotę w święto Floriana, czyli Dzień Strażaka, odbyły się po raz 35. Biegi Strażackie. Na starcie w Chojnicach stanęło ponad 150 zawodników i zawodniczek, a ukończyło bieg 147 – w tym kilku strażaków.

Bieg zorganizowała Sekcja Biegowa Florian przy Kolejarzu Chojnice. Po Andrzeju Górnowiczu pałeczkę, niczym w sztafecie, przejął Hubert Szwankowski i to on – przy pomocy innych osób – zorganizował 35. edycję Biegu Strażackiego. Na starcie stanęło ponad 150 zawodników, a bieg ukończyło 147.

Zwyciężył Sergii Hodyna z Ukrainy z klubu Runing CLUB Krzemien, który 10-kilometrową trasę ukończył w czasie 36,29. Drugi był Maciej Kosiecki z Kościerzyny (KP PSP Kościerzyna – Remus) – czas 37,24, a trzeci Paweł Moskal (Kurzętnik Biega) – czas 37,33. Z regionu najszybszy był Mateusz Dajnowski – 39,31.

Wśród kobiet najszybsza była chojniczanka Barbara Łącka (Wróblewski Team) - czas 41,56. Druga na metę przybiegła Kamila Grzonka (Sokół Zblewo) – 44,18, a trzecia Marlena Pawłowska z Człuchowa – 44,24.