9-09-21
Czersk. ZDJĘCIA
Bike’owa podróż z Sydney do Szczecina!

We wtorek 07.09.2021r. w Bibliotece Publicznej w Czersku odbyło się interesujące spotkanie z Danielem Kocuj, podróżnikiem i autorem książki Bike’owa podróż: z Sydney do Szczecina.
Pana Daniela przedstawiła i zaprezentowała licznie przybyłym uczestnikom spotkania Kierownik Bibliotek GCK w Czersku Małgorzata Kowalewska-Remisz.


Autor był pod ogromnym wrażeniem widząc zapełnioną czytelnię młodzieżą, która aktywnie uczestniczyła w spotkaniu i nawiązała z autorem bardzo dobry kontakt. Na wstępie podróżnik przedstawił się i przywitał w języku suahili oraz nauczył publiczność zrobić to samo.
Ze strony publiki padało wiele interesujących pytań związanych z rowerem na którym przemieszczał się podróżnik podczas swojej wyprawy. Rower został skonstruowany własnoręcznie przez Pana Daniela.  Uczestnicy byli ciekawi skąd wziął pieniądze na wyprawę, jakie przygody spotkały podróżnika, jak porozumiewał się z lokalnymi mieszkańcami, jakie niebezpieczeństwa spotkały go podczas podróży, czy bał się niebezpiecznych zwierząt. Pytań było bardzo dużo i za każde pytanie podróżnik nagradzał słodkim cukierkiem ufundowanym przez GCK w Czersku.
Gość odpowiadał na pytania oraz przybliżył nam swoją podróż w prezentacji z pięknymi fotografiami. Opowiedział o pracach jakich się podjął, żeby pozyskać finanse by kontynuować swoją rowerową przygodę. Dowiedzieliśmy się również o jego współtowarzyszu Zanderze, Amerykaninie, z którym przebył wspólnie część swojej wyprawy oraz o wielu innych ciekawostkach, które znajdziecie w jego książce: „Bike’owa podróż z Sydney do Szczecina.” Książkę czyta się jak dobrą powieść, w której poznajemy wraz z autorem nie tylko przemierzone kraje, ale przeżywamy z nim także momenty grozy, trudności spotkane od lokalnych mieszkańców, ale również piękne gesty dobrych ludzi, wsparcie, pomoc.
Spotkanie było bardzo ciekawe, inspirujące młodzież do pomagania sobie w trudnych sytuacjach. Dla młodych ludzi fajna wyprawa w nieznane zakątki świata opowiedziane przez osobę, która tam była i doświadczyła wszystkich tych niezwykłych przygód.
Czas upłynął bardzo szybko. Na zakończenie spotkania dowiedzieliśmy się, że podróżnik wybiera się na następną wyprawę, a my czekamy z niecierpliwością na wydanie kolejnej jego książki.
Bardzo dziękujemy młodzieży z klas IV A sportowej i VII E z SP nr. 2 w Czersku za zaangażowanie i czynny udział w spotkaniu. Paniom Sylwii Fryca i Marii Narloch za uczestniczenie z młodzieżą w wirtualnej podróży przez dalekie kraje.
Sam autor dziękuję za spotkanie i jest usatysfakcjonowany, że mógł przekazać malutką część swojej wyprawy tak wspaniałym młodym ludziom. Ma nadzieję, że zachęcił młodzież do podróżowania, ale jeszcze bardziej - do czytania książek.
Spotkanie sfinansowano ze środków Instytutu Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.
Bardzo dziękujemy Instytutowi Książki za sfinansowanie spotkania oraz Wojewódzkiej  i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku za pomoc przy realizacji.

Mat. GCK Biblioteka Publiczna w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.