3-06-18
Gm. Czersk. Uczestnicy zdarzenia opuścili pojazd przed przyjazdem służb ratunkowych
BMW wpadło do rzeki. Nocna akcja
na trasie Czersk - Karsin


W nocy z soboty na niedzielę (2/3.06) ok. godz. 2.00 służby ratunkowe otrzymały wezwanie do zdarzenia, do którego doszło przy jednym z mostów na trasie Czersk – Karsin, na granicy gmin. Na miejscu okazało się, że osobowe bmw – kombi wpadło do rzeki Niechwaszcz.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący bmw, 60-letni mieszkaniec Karsina z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze. Następnie samochód wpadł do przydrożnego rowu, a potem do rzeki Niechwaszcz. Pojazd, w którym znajdowały się dwie osoby, jechał w kierunku Karsina. Szofer auta nie ucierpiał, podróżująca z nim pasażerka doznała lekkich obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala w Chojnicach.

Kierujący był trzeźwy. Uczestnicy zdarzenia opuścili samochód, który wylądował na dachu w rzece, przed przyjazdem służb ratunkowych.

Na miejscu interweniowały zastępy straży pożarnej z Czerska i Karsina oraz policja. Pojazd wyciągnięto na brzeg przy użyciu ciężkiego sprzętu.

W tym przypadku cała historia zakończyła się szczęśliwie, jednak jak widać na załączonych zdjęciach oraz materiale wideo, sytuacja była bardzo niebezpieczna, bowiem cała przestrzeń pasażerska auta znajdowała się pod wodą (rzeka Niechwaszcz w tym miejscu ma głębokość ok. 1 metra). BMW leżało na dachu, który został częściowo zgnieciony. Pomimo tego podróżującym udało się w porę samodzielnie wypiąć z pasów bezpieczeństwa, otworzyć uszkodzone drzwi oraz wydostać na zewnątrz samochodu.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.