21-08-20
Czersk. 23 sierpnia), godz. 17.00
Borowiak Czersk walczy o podtrzymanie serii zwycięstw!

Po serii trzech zwycięstw Borowiak będzie bronił fotelu lidera. Dobry start w wykonaniu piłkarzy z Czerska może okazać się bezcenny w kontekście całego sezonu.

Borowiak zyska bowiem komfort psychiczny i większą swobodę. Dobrze wiemy, że punkty które zespół nazbiera jesienią, mogą przydać się na wiosnę w walce o spokojny byt w lidze okręgowej. Po zaledwie trzech meczach dochodzą nas słuchy o chęci awansu do IV ligi. Jest to mało prawdopodobne, ale rzecz jasna możliwe. Jednak trudno to zakładać po tych kilku spotkaniach, gdy do końca nie dobiegł nawet sierpień. Bardziej prawdopodobne jest to, że z czasem liga się zmieni i do głosu zaczną dochodzić faworyci. Są nimi takie zespoły jak Żuławy Nowy Dwór Gdański, Pomezania Malbork, Orzeł Subkowy, Radunia Stężyca czy Wisła Tczew.

W najbliższym spotkaniu MLKS Borowiak Czersk zagra na własnym Stadionie z Mady Ostaszewo, które nie najlepiej rozpoczęły sezon. W pierwszym meczu przegrały u siebie 2-4 z Wisłą Tczew, w 2. kolejce ulegli aż 5-0 w Nowym Dworze Gdańskim, a w ostatniej kolejce przegrali 0-1 z Beniaminkiem Starogard Gdański (bramkę stracili w 94 minucie spotkania). Mady aktualnie zajmują 15 pozycję i są teraz w strefie spadkowej. Podsumowując, trzy pierwsze kolejki przegrały i przyjadą do Czerska, aby przerwać niekorzystną serię porażek.

Czy Borowiak podtrzyma serię zwycięstw i utrzyma fotel lidera? Liczymy, że licznie przybyli kibice swoim dopingiem pomogą zawodnikom Borowiaka w zwycięstwie! Początek spotkania został zaplanowany na niedzielę (23 sierpnia) na godzinę 17.00.