12-03-20
Powiat chojnicki. Policja przypomina
Brawo!!! Dzięki informacjom przekazywanym
przez policję i media chojnicka 80-letnia seniorka
nie dała się oszukać

We wtorek (10.03) około południa do 80-letniej mieszkanki Chojnic na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który poinformował ją, że jest kurierem i chce jej doręczyć przesyłkę, chociaż żadnego towaru nie zamawiała, co od razu wydało się jej podejrzane.

Po kilkunastu minutach na ten sam telefon zadzwonił inny mężczyzna, który poinformował w rozmowie, że jest policjantem Centralnego Biura Śledczego przedstawiając się z imienia i nazwiska, a także wskazał swój numer służbowy. Wskazał seniorce, że może potwierdzić jego dane wykręcając numer alarmowy 997. Kolejny głos potwierdził podane dane. Rzekomy policjant wypytywał 80-latkę o oszczędności. Kobieta podejrzewając, że ma do czynienia z oszustem nie podawała prawdziwych danych i wysłuchała wskazówek dotyczących sposobu przekazania pieniędzy. Kobieta zachowała się bardzo odpowiedzialnie i nie dała się oszukać przestępcom. Jak sama powiedziała policjantom, wielokrotnie słyszała w lokalnych mediach apele, by nie dać się oszukać! Jak widać dobrze zapamiętała przekazywane przez policjantów treści.

Serdecznie gratulujemy seniorce tak wspaniałej postawy!!!

PRZYPOMINAMY:

Oszuści, wykorzystując społeczne zaufanie do Policji, podają się za funkcjonariuszy Policji, CBŚ i w ten sposób wyłudzają pieniądze od osób starszych. Ostrzegamy: każdy kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST! Z tą informacją, na wszelkie możliwe sposoby, funkcjonariusze starają się dotrzeć do starszych osób.

Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać!

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.