17-02-18
Powiat chojnicki. Komunikat PW w Chojnicach
Brodzik dla dzieci nieczynny z powodu bakterii

Jak informuje Park Wodny w Chojnicach, brodzik dla dzieci jest nieczynny z powodu nieodpowiednich wyników mikrobiologicznych - przekroczenie ilości jednostek bakterii Legionella w 100 ml wody.


Do czasu otrzymania wyników wody najmłodsi nie będą mogli korzystać z brodzika.   |  fot. arch.

Do czasu ustalenia wyników powtórnych badań brodzik dla dzieci będzie zamknięty. Jak informuje Park Wodny, w pozostałych nieckach wyniki badań są prawidłowe.  Oto komunikat PW odnośnie bakterii Legionella:

Wypełniając dyrektywy i zalecenia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Chojnicach, uprzejmie informuję o podjętych w ostatnim czasie działaniach naprawczych, mających na celu przywrócenie należytego stanu jakości bakteriologicznej wody w brodziku dla dzieci. W dniu 13.02.2018 w godz. popołudniowych telefonicznie otrzymaliśmy informację od akredytowanego Laboratorium Analitycznego w Tucholi, że w brodziku dla dzieci wystąpiło przekroczenie ilości bakterii legionella ( > 100 jtk / 100 ml ).

W związku z powyższym natychmiast zostały podjęte następujące działania: - brodzik został wyłączony z użytkowania dla klientów, - spuszczono całą znajdującą się w nim wodę, - pusty brodzik został umyty i zdezynfekowany, - dokonano dezynfekcji rury doprowadzającej wodę do grzybka w w/w brodziku, - po napełnieniu brodzika wodą dokonano jej uzdatnienia, - przeprowadzono szokowe chlorowanie,- wszystkie filtry zostały przepłukane wodą o parametrach: pH - 6,31 i Cl - 3,09, - w/w wartości utrzymano przez okres ponad 2,5 godziny, - przywrócono parametry wody do wartości zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia.

W dniu 14.02.2018 akredytowane Laboratorium Analityczne w Tucholi pobrało próbki wody z brodzika w celu dokonania powtórnych badań. Do czasu otrzymania wyników zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia brodzik dla dzieci nie będzie dostępny dla klientów.

(olo)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.