28-12-19
Powiat chojnicki. Nie zabraknie inwestycji drogowych
Budżet Powiatu Chojnickiego na rok 2020 uchwalony

Na ostatniej w tym roku sesji Rady Powiatu Chojnickiego radni przyjęli budżet na 2020 rok.

Dochody Powiatu Chojnickiego w przyszłym roku to 151 mln 500 tys.  zł. Wydać natomiast powiat planuje 149 mln 100 tys.  zł. Ogólnie wydatki majątkowe w przyszłym roku stanowić będą ponad 25 mln zł czyli 17 procent budżetu. Wśród dochodów największy udział ma subwencja oświatowa. Przyszły rok ma się też zamknąć nadwyżką w kwocie 2 mln 400 tys. zł. Ta w całości ma zostać przeznaczona na spłatę kredytu bankowego. W przyszłym roku powiat nie zamierza też zaciągać żadnego nowego zobowiązania. -  Przyszłoroczny budżet jest zrównoważony i będzie jednym z łatwiejszych - mówił podczas sesji starosta chojnicki Marek Szczepański. – Musimy jednak być gotowi na nowe perspektywy unijne oraz na to, że będziemy składać kolejne wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych.

W przyszłym roku nie zabraknie inwestycji drogowych. Niebawem ruszy przebudowa drogi na odcinku Chojnice-Ogorzeliny. Został też złożony wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę drogi z Łęga do Złego Mięsa. Sporo inwestycji zaplanowanych jest na terenie gminy Chojnice. W przyszłym roku ma być gotowa dokumentacja na trasy Silno-Gockowice-Objezierze oraz Nowa Cerkiew-Racławki. Mają też zostać wykonane dokumentacje projektowe na ul. Wicka Rogali i Świętopełka w Chojnicach. W sumie na inwestycje drogowe planowane jest około 20 mln zł.

W planach jest też modernizacja obiektów oświatowych. Powiat przygotowuje się między innymi do rozbudowy Technikum nr 1 oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach. W budżecie zostało też zabezpieczone 450 tys. zł. na przebudowę i remont „Domu Szewskiego”.

Starostwo Powiatowe w Chojnicach

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.