15-09-21
Powiat chojnicki. Bydgoszcz – Chojnice. Przetarg unieważniony
Nie będzie nowego połączenia kolejowego
w ramach programu Kolej+


W ubiegłym tygodniu Gmina Koronowo unieważniła przetarg na opracowanie studium planistyczno-prognostycznego dla budowy linii kolejowej z Bydgoszczy do Chojnic. Decyzja jest konsekwencją przewyższenia najtańszej oferty od budżetu zamawiającego.


Kujawsko-pomorska inwestycja skomunikowania Koronowa z Bydgoszczą i Chojnicami do programu "Kolej Plus" zakończyła się definitywnie.   |  fot. ilustrac./N.Wodowski


Więcej o koronowskiej inicjatywie informowaliśmy wcześniej – tutaj. Decyzja unieważniająca przetarg spowodowała, iż studium, które miało być ukończone do końca listopada nie znajdzie się na liście zadań przeznaczonych do dofinansowania w ramach programu Kolej +. Inicjatywa koronowska była najbardziej zaawansowana w województwie kujawsko-pomorskim.

Najniższa oferta dla opracowania dokumentacji połączenia Koronowa z Bydgoszczą i Chojnicami wynosiła 799 tys., gdzie 1/3 sumy chciało przekazać województwo kujawsko- pomorskie, a po 60 tys. dołożyłaby Bydgoszcz i Chojnice. Mimo wcześniejszych deklaracji symbolicznie chciały uczestniczyć w kosztach samorządy z powiatu sępoleńskiego, bydgoskiego, co spowodowało - że nie udało się nawet zbliżyć do najtańszej oferty.

Według wstępnych szacunków koszt inwestycji miał wynosić od 0,5 mld do ok. 1 mld zł., co wymagałoby zabezpieczenia od 75 do 150 mln zł wkładu własnego.

(red.)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.