18-02-21
Czersk. Odpowiedzi udziela naczelnik
Chodniki w Czersku. Czytelnik: Zastanawiam
się jak będzie wyglądał krajobraz po roztopach?!


Czytelnik przysłał list oraz kilka zdjęć w sprawie nieczystości na chodnikach w Czersku.


„Spacerując ulicami miasta zastanawiam się dlaczego nie ma u nas dostatecznej ilości śmietników i śmieci lądują gdzie popadnie. Do tego zaśnieżone obecnie chodniki "ozdobione" są psimi odchodami. Coś potwornego! Na przykład widok ulicy Kr. Jadwigi (szczególnie odcinek od Pomorskiej do Kaszubskiej) woła o pomstę do nieba. Kupy różnych gabarytów. Pojemników na psie odchody brak!!! Jeżeli są, to wykorzystywane zostają jako normalny śmietnik i wrzucane są tam butelki, puszki, papiery itp. - tak jest np. w pojemniku na ul. Pomorskiej ( przy Spółdzielni "Równość), z tego pojemnika śmieci wystają, bo opróżniany jest jak sobie ktoś o jego istnieniu przypomni. Do tego wszystkiego bulwersujący jest fakt, że mało który właściciel czworonoga raczy posprzątać po swoim pupilu, zostawiając "ozdobę". Zastanawiam się jak będzie wyglądał krajobraz po roztopach?!
Czy nie można ustawić więcej śmietników i pojemników na psie odchody w naszym mieście? Może to zachęci i da do myślenia właścicielom psów, że należy posprzątać po sobie?
Dlaczego w innych miastach sprawa czystości wygląda zupełnie inaczej, a właściciele psów znają swój obowiązek?”
- pyta czytelnik.


„Od kilku lat na najbardziej uczęszczanych ulicach, skwerach, parkach ustawiane są pojemniki na psie nieczystości. Dodatkowo wyposażane są one w torebki, które ułatwiają posprzątanie po swoim pupilu.
Niestety część właścicieli czworonogów nie umie lub nie chce, a dosłownie mówiąc z powodu braku kultury, nie sprząta nieczystości po swoich psach. Ten problem nie dotyczy tylko Czerska, ale również Chojnic, Starogardu i wielu innych miast.
W bieżącym roku, jak planuje dyrektor Administracji Zasobów Komunalnych, zakupione zostaną kolejne kosze na śmieci i na psie nieczystości. Nie na wszystkich ulicach będą jednak stawiane. W sklepach zoologicznych można zakupić specjalne woreczki do sprzątania i zużyte można wyrzucać również do zwykłych koszy na śmieci. Czy nasza ulica, czy nasze miasto będzie "wolne" od psich nieczystości zależy tylko i wyłącznie od właścicieli czworonogów”
– odpowiada Przemysław Bloch, naczelnik Wydziału Inwestycji i Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Czersku.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.