5-11-20
Powiat chojnicki. Manifestujący zbiorą się przy budynku, w którym jest biuro posła PiS
CHOJNICE. „Czwartkowy Strajk Kobiet”
rusza o godz. 17.00


Dzisiaj (5.11) na godz. 17.00 zaplanowany jest kolejny Strajk Kobiet w Chojnicach. Manifestujący zbiorą się przy ulicy Sukienników 5, czyli pod budynkiem, w którym mieści się biuro posła PiS Aleksandra Mrówczyńskiego.


W czwartek mijają dwa tygodnie od orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, które spowodowało, że po całej Polsce rozlały się burzliwe protesty, których celem jest walka o prawa kobiet.   |  fot. A. Zajkowska


„Zbieramy się o godzinie 17 pod biurem posła Mrówczyńskiego. Spacerując będziemy obklejać tablice/słupy informacyjne plakatami (przyniesiemy też swoje plakaty by z wami się podzielić). Weźcie klej, taśmę, czarny marker”, informują organizatorzy protestu na Facebooku.

To już 11. Strajk Kobiet, jaki odbędzie się w Chojnicach. Kobiety, i towarzyszący im mężczyźni, wychodząc na ulice wyrażają swój sprzeciw przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 22 października, ws. zaostrzeniu kompromisu aborcyjnego w Polsce.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.