30-04-20
Powiat chojnicki. Nieoficjalnie – może chodzić o lekarza, który przyjmował pacjentki również w Czersku
Chojnicki sanepid: Niektóre mieszkanki naszego powiatu miały kontakt z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem SARS- CoV- 2

We wczorajszym (29.04) raporcie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku podała informację o jednej z osób zakażonych koronawirusem - z powiatu starogardzkiego. Tą osobą, jak podaje Radio Tczew był lekarz przyjmujący w Kociewskim Centrum Zdrowia.

Koronawirusa wykryto u lekarza ginekologa ze szpitala w Starogardzie Gdańskim. Oddział na którym pracował został zamknięty. O sytuacji w Kociewskim Centrum Zdrowia i zaleceniach dla pacjentek mówi Ewa Macholla, rzeczniczka szpitala – czytaj artykuł – tutaj (radiotczew.pl)

Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o lekarza, który miał przyjmować pacjentki również w jednej z przychodni w Czersku. Próbowaliśmy skontaktować się z przedstawicielem przychodni, aby zapytać o tę kwestię, jednak bezskutecznie. Od pani z rejestracji usłyszeliśmy, że taki kontakt będzie możliwy w poniedziałek.

Skierowaliśmy dziś (30.04) pytania do chojnickiego sanepidu w sprawie działań przeciwepidemicznych. Pytaliśmy czy takie ewentualne działania są związane z ustalaniem osób z kontaktu z lekarzem przyjmującym w jednej z przychodni w Czersku, który jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2?

Odpowiedź chojnickiego sanepidu:

„W odpowiedzi na Pana pytanie informujemy, iż w dniu wczorajszym otrzymaliśmy informację, że niektóre mieszkanki naszego powiatu miały kontakt z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem SARS- CoV- 2 z terenu powiatu starogardzkiego. Na chwilę obecną objęto kwarantanną 7 osób z otoczenia osoby zakażonej oraz ich rodziny, łącznie 25 osób."

Do tematu wrócimy.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.