4-02-20
Powiat chojnicki. Starosta informuje
Chojnicki szpital z 10 mln stratą. Będą nowe
pracownie, w tym chemioterapii

Do Starostwa Powiatowego w Chojnicach wpłynęła informacja o sytuacji finansowej szpitala. Strata za rok 2019 wynosi 10 mln zł. Starosta informuje, że kwota ta może się jeszcze zmniejszyć.


Prawie 8 mln zł kosztuje przebudowa i wyposażenie pracowni endoskopowej oraz chemioterapii w chojnickim szpitalu.   |  fot. A. Zajkowska

- Po odliczeniu amortyzacji 5,5 mln zł, mamy 4,5 mln straty - mówi Marek Szczepański. - Warto podkreślić, że znad wykonań na urologii powinniśmy otrzymać około 2 mln do 2 mln 400 tys. zł. Takie są zapowiedzi Narodowego Funduszu Zdrowia - dodaje. Jeśli tak będzie, strata szpitala finalnie zmniejszy się do około 2 mln zł.

Kilka dni temu otwarte zostały dwa przetargi, na przebudowę pracowni endoskopii oraz chemioterapii w Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach. Do konkursu przystąpiła tylko jedna firma, która, jak przyznaje Marek Szczepański, zaoferowała satysfakcjonującą dla powiatu kwotę wykonania zadania.

- Mówimy o robotach budowlanych, czyli dostosowaniu pomieszczeń do tych dwóch pracowni. Firma zaproponowała 3 mln 258 tys. zł. - To jest całe duże zadanie, które opiewa prawie na 8 mln zł. Dofinansowanie w wysokości 6,5 mln zł pochodzi z RPO woj. pomorskiego - mówi starosta.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.