8-05-22
Powiat chojnicki. ZDJĘCIA
Chojniczanka awansowała do I ligi

W meczu 32 kolejki eWINNER 2 Ligi Chojniczanka wczoraj (7.05) wieczorem podejmowała Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Gospodarze byli faworytami sobotniego spotkania i bliscy awansu mając na 3 kolejki przed końcem 6 oczek przewagi nad Ruchem Chorzów.

Chojniczanka, gdyby pokonała u siebie znajdującą się pod kreską Pogoń Grodzisk Mazowiecki, a Ruch Chorzów przegrałby lub zremisował w Elblągu, to gospodarze spotkania mogliby już świętować awans na zaplecze Ekstraklasy, co też przy odrobinie szczęścia dla chojniczan się stało!

Chojniczanka wygrała 1:0 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i przy remisie Olimpii Elbląg z Ruchem Chorzów awansowała do 1 ligi!   |  fot. Rmak

CHOJNICZANKA - POGOŃ GRODZISK 1:0 (0:0)

Chojniczanka: Broda - Grolik, Byrtek, Kasperowicz, Mikołajczyk, Czajkowski, Karbowy, Van Huffel, Mikołajczak, Mazek, Skrzypczak.

Bramki: 86 Gładysz samob.

Żółte kartki: Mikołajczyk, Ściślak (Chojniczanka) - Sarmiento, Gładysz, Zembrowski (Pogoń).

Pierwsze 45 minut i mimo wyraźnej przewagi Chojniczanki to niewiele działo się na boisku. Uderzenie w poprzeczkę bramki gospodarzy po rzucie wolnym i techniczne uderzenie van Huffela w słupek po składnej akcji, to były jedyne godne uwagi momenty pierwszej połowy.

Po przerwie Chojniczanka nie miała sposobu, aby pokonać ambitnie grającego rywala, w sukurs im przyszedł … zawodnik gości, który w 86 minucie chciał wybić piłkę po uderzeniu zawodnika Chojniczanki, jednak zrobił to niefortunnie zaliczając samobójcze trafienie.  W 88 minucie interwencja bramkarza Chojniczanki zapobiegła utracie bramki dającej wyrównanie. Mimo doliczonych minut gry Chojniczanka przy odrobienie szczęścia wygrała to spotkanie i może świętować awans do wyższej grupy rozgrywek.

Ostatnie kolejki sezonu to tradycyjnie największe emocje dla piłkarzy i kibiców. Nie inaczej będzie tym razem. W 33 kolejce 15 maja Chojniczanka podejmować będzie Olimpię Elbląg. Transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej o godz. 17:15.

32 kolejka II ligi. Stal Rzeszów – Motor Lublin 1:1, Wisła Puławy – Hutnik Kraków 4:1, Wigry Suwałki – Lech II Poznań 2:0, KKS Kalisz – Garbarnia Kraków 2:1, Znicz Pruszków – Śląsk II Wrocław 0:1, Olimpia Elbląg – Ruch Chorzów 0:0, Sokół Ostróda -  GKS Bełchatów 3:0 (wo). Niedziela, 8 maja Radunia Stężyca - Pogoń Siedlce (15:00)