25-04-20
Region. Testy pobierane są po wcześniejszej rejestracji telefonicznej
Centrum pobrań drive-thru od poniedziałku
także w Gdańsku

W poniedziałek, 27 kwietnia br. przy Stadionie Energa Gdańsk rozpocznie dzałalność Centrum Testowe COVID-19 drive-thru. To pierwsze takie centrum w Gdańsku, a drugie w Trójmieście. Utworzenie centrum driver-thru umożliwił Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich (podobnie jak pierwszego punktu, który funkcjonuje w Gdyni) przekazując na ten cel odpowiednie środki, za które zakupiono niezbędne wyposażenie, oraz zapewniono jego pracownikom środki ochrony osobistej.

Gdański punkt drive-thru mógł powstać dzięki współpracy wojewody z Marcinem Gruchałą, rektorem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Tomaszem Augustyniakiem, dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Gdańsku, Jakubem Kraszewskim, dyrektorem naczelnym Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku oraz Aleksandrą Dulkiewicz, prezydent Miasta Gdańska.

Na potrzeby centrum drive-thru miasto udostępniło dobrze skomunikowaną lokalizację przy Stadionie Energa Gdańsk.

Jak działać będzie gdańskie centrum drive thru – kliknij TUTAJ

Pomorski Urząd Wojewódzki

Testy pobierane są po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Rejestratorzy na podstawie odpowiedzi na zadane pytania kwalifikują pacjenta do bezpłatnego badania, na które należy przyjechać samochodem osobowym. Co istotne, z samochodu nie należy wysiadać. Osoby przychodzące na piechotę, komunikacją miejską czy też przyjeżdżają rowerem nie będą mogły skorzystać z testu. Przed badaniem pacjenci identyfikowani są na podstawie dokumentu tożsamości z...

Czytaj więcej, numer telefonu do rejestracji -
TUTAJ

 

UCK

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.